foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Nejnovější komentáře

Já jsem taky zvědavá...
ooo děkuji za titul...
Ainny - Pauza a pápá
Já nic, já muzikant....
Entef - Pauza a pápá
ježišmárja!!! Já se ...
Ainny - Pauza a pápá
Mě ten Instagram pro...

My Drama List

0
Completed
What's Up? (7/20)
7.6
Currently watching
Mouse (2/20)
8.5
Currently watching
7.5
Currently watching
Ukázat vše »
   Tentokrát je to bída, nějak nebyl čas a večer spím snad už při venčení psiska. Přesto jsem něco málo přečetla. A když se tak dívám do kalendáře, tak do Vánoc už toho asi moc nestihnu.
   První knížka, o které se chci zmínit pochází z pera Han Mu-suk. Jmenuje se Setkání a moc se mi líbila. Chvilku jsem sice bojovala se jmény a českou transkripcí, ale po překonání začátku, jsem se do příběhu naprosto ponořila.


   Bylo hodně zajímavé číst o etapě, kterou tak dobře znám z filmů i seriálů a přece ji vidět úplně jinak, protože o křesťanství v té době, jsem ještě snad nic neviděla. Středobodem příběhu je pronikání křesťanství na Korejský poloostrov. Ani tam to, ostatně jako na mnoha místech světa, nebylo jednoduché. Tady o to víc, že novou víru její nositelé poznávali zprostředkovaně a o nějakých misionářích poslaných Římem si mohli nechat jenom zdát. Ale nebojte se, nová víra sice je v příběhu důležitá, ale celá knížka je napsaná poutavě a osudy jednotlivých hrdinů vás rozhodně zaujmou.

   Druhé dvě knížky mají stejného autora i hlavního hrdinu. Ne nadarmo se říká, že nejlepší antidepresivum je kočka. A také, že kočka si sama vybírá, s kým chce žít. Kocour Bob je toho zářným příkladem a jeho spolubydlící James Bowen jde s kůží na trh. Bob si pro svůj život vybral jako parťáka narkomana na odvykačce a bývalého bezdomovce v jednom. A o tom všem dneska už spisovatel Bowen vypráví. Má můj obdiv v tom, co dokázal, protože vyhrabat se z černočerného dna nedokáže každý. On ano. Knížka je v podstatě jednoduše napsaná, žádné kudrlinky. Vlastně je svým způsobem stejně syrová jako byl jeho život, který začal nabírat ten správný směr i díky Bobovi. Pokud máte rádi kočičky tak jako já, pak je vaší skoro povinností si ji přečíst. Teď mám rozečtený Svět podle Boba, který je na začátku o tom samém jako první, ale záhy se posuneme dál a to do začátku Jamesova psaní. Ještě nevím, jestli se po dočtení pustím do knížky o Bobově moudrosti, nebo si od něho dám pauzu. Uvidíme...


Ještě tu žádný komentář není. Můžete být první...

Přihlášení

Správa profilu

Odběr novinek

Už si nemusíte hlídat nové titulky tady na webu. Stačí se přihlásit k odběru novinek a nic vám neuteče.

captcha 

Kontakt

* Kontaktní formulář *

Kde ještě mě můžete najít:
Discord
MyDramaList
Čsfd
Facebook
Dorama CZ / SK
Instagram
-----
© Ainny 2011 - 2021


Nenahrávejte prosím titulky z těchto stránek bez mého vědomí na jiné weby a nedělejte z nich hardsuby.
Vždycky je možné buď uveřejnit odkaz sem nebo se domluvit. Děkuji za pochopení.