Přihlášení

Odběr novinek

Už si nemusíte hlídat nové titulky tady na webu. Stačí se přihlásit k odběru novinek a nic vám neuteče.

captcha 

Sdílení

Kontakt

Kde ještě mě můžete najít:

Databáze knih
ČSFD

Pro soukromé zprávy můžete použít chatovací okno napravo dole.
-----

© Ainny 2011 - 2019


    Lee Young-ae je naprosto výjimečná dáma. A to hned v několika směrech. Proslavila se rolí v kultovním seriálu Jewel in the Palace (titulky na Akihabaře) o první ženě, která se z královské kuchyně dokázala navzdory mnoha úskalím propracovat až k pozici první ženy, které bylo povoleno ošetřovat krále. Po tomto seriálu, který je mimo jiné považován i za renesanci korejské tradiční kuchyně, natočila ještě film Sympathy for Lady Vengeance (2005) a na dlouhých 12 let se odmlčela.

   A tady se dostávám k její druhé výjimečnosti. V té dlouhé pauze se věnovala hlavně své rodině a dětem. Sem tam si sice odskočila do reklamy, ale filmový a seriálový průmysl se musel obejít bez její půvabné tváře, uklidňujícího hlasu a nesporného talentu.

   Vrátila se až v roce 2017 výborným životopisným seriálem Saimdang, Light's Diary (titulky DoramaQueen), v kterém se prolíná historie a současnost, v které probíhá pátrání po osudech malířky, která se propracovala až ke králi a měla za úkol namalovat jeho portrét. Připomíná vám to něco?

   Ano, Lee Young-ae, ač sama žensky křehká, často hraje nesmírně silné ženy. A musí taková být i v životě. Řekněte sami, jenom někdo výjimečný zůstane v myslích diváků a po takhle dlouhé době není zapomenut. Stále dostává nabídky na role a vrátí se ve čtyřiceti šesti letech. Do seriálu...

   Na její comback na plátna kin si diváci museli počkat další dva roky! Na prahu padesátky se Lee Young-ae vrací v dramatu Bring Me Home, kde hraje (jak jinak) silnou ženu, která se ani po šesti letech nevzdala pátrání po svém zmizelém mentálně postiženém synovi. Ve chvíli, kdy dostane tip, že její syn žije v rybářské vesnici na jednom z ostrovů, neváhá a rozjíždí se ho najít. Nevím, jak vám, ale mně tenhle film rozhodně neuteče. Věřím a doufám, že se tahle charismatická dáma zase upíše nějakému zajímavému seriálu, který svou přítomností udělá výjimečným.
Pouze registrovaní uživatelé mohou zanechat komentář. Prosím, přihlaste se.

Komentáře   

# minyop 2019-10-29 21:27
ja dakujem za tip na serial (saimdang...), uz som si od kralovny stiahol titulky a idem tahat epizody... :-) este raz dik, budem moct pozerat dva serialy naraz, teda ked bude cas a bude to menej boliet ked budem cakat na tvoje titulky k my country.... :D
# Ainny 2019-10-29 21:29
Tak to budeš mít dvojitou nálož Yang Se-jonga, protože tam jsem ho viděla poprvé. :-)
# Carnivora 2019-10-29 20:29
Výborná herečka, mám ji moc ráda. Na film se určitě podívám pokud budeš překládat. (3
# Entef 2019-10-29 20:12
to vypadá skvěle :) to se těším :) budeš ho překládat?
+1 # Ainny 2019-10-29 20:17
Pokud mě někdo nepřeběhne tak určitě.

Nenahrávejte prosím titulky z těchto stránek bez mého vědomí na jiné weby a nedělejte z nich hardsuby.
Vždycky je možné buď uveřejnit odkaz sem nebo se domluvit. Děkuji za pochopení.