Přihlášení

Odběr novinek

Už si nemusíte hlídat nové titulky tady na webu. Stačí se přihlásit k odběru novinek a nic vám neuteče.

captcha 

Sdílení

Kontakt

Kde ještě mě můžete najít:

Databáze knih
ČSFD

Pro soukromé zprávy můžete použít chatovací okno napravo dole.
-----

© Ainny 2011 - 2020


    Marodění a neschopnost sedět u notesu na sobě přece jenom mělo něco pozitivního. Pokud jsem nespala, tak jsem četla. První knížkou a předvánočním restem byla Poslední aristokratka od Evžena Bočka. Podle knížky byl natočený i film a nejsem si jistá, jestli si ho někdy pustím. Není to špatné dílko, ale jeho styl humoru mi přišel tak nějak na způsob Kameňáků a spol. Párkrát jsem se uchechtla, ne že ne, ale prostě humorné situace byly laciné a pro mě někdy i za čárou. Cpát zvířatům léky na uklidnění podle své libovůle mi opravdu vtipné nepřijde. Ale možná je chyba u mě. Nevím, ale další knížky autora jsem odložila, že zatím ne. 5/10

   Většina z vás možná ví, že doma máme čtyři tygříky, takže jsem využila času a pustila se do knížky Lilian Jackson Brown Kočka, která uměla číst pozpátku. Těšila jsem se na svižnou kočičí krimi, ale skoro polovinu knížky se nedělo vůbec nic. Ba co víc, kočka tam skoro nebyla. Chápu, že bylo potřeba vykreslit jednotlivé charaktery, ale mě to prostě nebralo. No, přečetla jsem to, ale ani jsem nebyla moc zvědavá, kdo je vrah, spíš, kdo vlastně bude oběť a jaký podíl na celé věci bude kočka mít. Napětí veškeré žádné. Takže stejně jako v prvním případě - kočky nekočky, další díla autorky zatím odkládám. 5/10

   Za to třetí knížka byla sázkou na jistotu. Dan Brown a jeho Počátek. Langdon má díky Tomu Hanksovi svoji tvář a kam se hne, tak to zavání malérem. Nejinak je tomu i v Počátku. Celá knížka se v podstatě odehrává během jedné noci a časného rána. Tolik času mají hlavní hrdina a krásná hlavní hrdinka (jak jinak, že) na to, aby splnili poslání svého zavražděného přítele. Knížka má stejně jako Andělé a Šifra velice poutavý a svižný děj. Ale narozdíl od nich pro mě pointa nebyla až tak poutavá, i když zajímavá rozhodně byla. Úplné zakončení jak a kdo bylo dokonce dost předvídatelné i pro čtenáře, jehož mozek během čtení nevytváří žádné konspirace. Ale bavilo mě to opravdu hodně a k Brownovi se určitě časem zase vrátím. 8/10

   A protože mám před sebou ještě dva dny lenošení, tak jsem si v čtečce otevřela Samurajovu ženu, neb mám chuť na další případ, který musí vyřešit Sano Ičiró.


Pouze registrovaní uživatelé mohou zanechat komentář. Prosím, přihlaste se.

Komentáře   

# meggi 2020-02-15 16:15
Ahoj! S aristokratkou naprosto souhlasím. Mám teď rozečteno na doporučení mamky a moc mě to teda nechytlo. Ale Dana Browna zbožňuju a počátek je možná i můj nejoblíbenější. Ještě Inferno je pecka!
# Ainny 2020-02-16 13:10
To jsem ráda, že nejsem jediná divná. :D

Inferno jsem ještě nečetla, ale určitě se k němu dostanu.
# meggi 2020-02-19 12:34
To určitě ne :D Ostatně někdy minulý rok vyšla knížka Klub divných dětí tak usuzuji, že nás bude hodně :lol:
# deviian 2020-02-10 14:35
Já nyní dočítám Smrtící bílá od Roberta Galbraitha, respektive Rowlingové. Narazil jsem na sérii Cormoran Strike před lety a ani zprvu jsem nevěděl, že to píše Rowlingová pod pseudonymem. A zatím nejlepší díl.
# Ainny 2020-02-10 18:39
Taky neznám. Píšu si. :-)
# Entef 2020-02-09 20:26
teda musím souhlasit v případě Aristokratky... sestra ty knihy miluje, ale mě to nějak moc nezaujalo... vlastně jsem tu první knihu ani nedočetla. Sestra jako fanynka byla i na filmu a říkala, že je to nic moc... No tak nevím...
Jinak jsem ty další jsem nečetla. Teď mám rozečteného Ptáčníka od Mo Hayder. Navíc jsem si trochu zanostalgovala :D a přečetla si 2 díly Stop Hrůz!! :D jako děcko jsem to milovala :D a se sestřenicí jsme se domluvily, že je zkusíme sehnat.... tedy jen ty vybrané díly :D
Mrknu ale na tu Samurajovu ženu, to vypadá jako detektivka :) Jinak jako detektivky před spaní "čtu" audioknížky od Vondrušky... ale ideálně, když to čte Hyhlík, to usnu jak mimino do 20ti minut :D :D Teď mám díl, co čte ten herec, co hrál u Trošky toho kluka v Princezně ze mlejna a je to děsnéééé :sad: hrozně natahuje a mění hlasy, ale úplně blbě :lol:
# Ainny 2020-02-09 21:04
Sammurajova žena je, tuším, už čtvrtá kniha, takže to chce začít od té první. Myslím, že se jmenovala Bundori, ale raději si to ověř. Čte se to fakt dobře. A ano, jsou to detektivky z Japonska 17. století. Historicky musí člověk přivírat oko, ale fakt čtivý.
Knížky, o terých píšeš vůbec neznám. Neskutečný, co toho vychází. :-)
# Entef 2020-02-09 22:06
Mo Hayder je prý za poslední dobu nejlepší ženská na detektivky... no uvidím, zatím je to temné a drsné... :) a Stopy hrůzy Tě nezasáhly?? :D takový paperback za 25,- který vycházel v 90tkách :D Jsme to tenkrát všichni hrozně žrali :D kupovalo se to v novinových stáncích :D hororové příběhy o teenagerech :) Co se týká audioknih, tak ty beru, na které nemám čas a můžu u toho vařit, uklízet a řídit :D Vondruška píše taky historické detektivky z Čech. Je historik a tak to zasazuje do doby a celkem mu to i sedí. Není to nijak náročná četba, ale je to zajímavé, jak řešili tenkrát asi zločiny.
# Ainny 2020-02-09 22:12
No jo, tyhle papírový sešity jsem nikdy nekupovala. Vondrušku znám, ale ještě jsem nic nečetla.

Audioknihy nějaký mám, poslouchala jsem je, když jsem kdysi vyšívala. Nemohla bych poslouchat knížku při vaření nebo úklidu, nesoustředila bych se na to. :-)
# Entef 2020-02-17 23:09
faktem je, že u tohoto posledního Vondrušky dycky usnu ve stejnou chvíli...takže poslední týden furt slyším posledních 5 minut dokola a pak usnu :lol:

Nenahrávejte prosím titulky z těchto stránek bez mého vědomí na jiné weby a nedělejte z nich hardsuby.
Vždycky je možné buď uveřejnit odkaz sem nebo se domluvit. Děkuji za pochopení.