Přihlášení

Odběr novinek

Už si nemusíte hlídat nové titulky tady na webu. Stačí se přihlásit k odběru novinek a nic vám neuteče.

captcha 

Sdílení

Kontakt

Kde ještě mě můžete najít:

Databáze knih
ČSFD

Pro soukromé zprávy můžete použít chatovací okno napravo dole.
-----

© Ainny 2011 - 2020


   Tentokrát je to bída, nějak nebyl čas a večer spím snad už při venčení psiska. Přesto jsem něco málo přečetla. A když se tak dívám do kalendáře, tak do Vánoc už toho asi moc nestihnu.
   První knížka, o které se chci zmínit pochází z pera Han Mu-suk. Jmenuje se Setkání a moc se mi líbila. Chvilku jsem sice bojovala se jmény a českou transkripcí, ale po překonání začátku, jsem se do příběhu naprosto ponořila.


   Bylo hodně zajímavé číst o etapě, kterou tak dobře znám z filmů i seriálů a přece ji vidět úplně jinak, protože o křesťanství v té době, jsem ještě snad nic neviděla. Středobodem příběhu je pronikání křesťanství na Korejský poloostrov. Ani tam to, ostatně jako na mnoha místech světa, nebylo jednoduché. Tady o to víc, že novou víru její nositelé poznávali zprostředkovaně a o nějakých misionářích poslaných Římem si mohli nechat jenom zdát. Ale nebojte se, nová víra sice je v příběhu důležitá, ale celá knížka je napsaná poutavě a osudy jednotlivých hrdinů vás rozhodně zaujmou.

   Druhé dvě knížky mají stejného autora i hlavního hrdinu. Ne nadarmo se říká, že nejlepší antidepresivum je kočka. A také, že kočka si sama vybírá, s kým chce žít. Kocour Bob je toho zářným příkladem a jeho spolubydlící James Bowen jde s kůží na trh. Bob si pro svůj život vybral jako parťáka narkomana na odvykačce a bývalého bezdomovce v jednom. A o tom všem dneska už spisovatel Bowen vypráví. Má můj obdiv v tom, co dokázal, protože vyhrabat se z černočerného dna nedokáže každý. On ano. Knížka je v podstatě jednoduše napsaná, žádné kudrlinky. Vlastně je svým způsobem stejně syrová jako byl jeho život, který začal nabírat ten správný směr i díky Bobovi. Pokud máte rádi kočičky tak jako já, pak je vaší skoro povinností si ji přečíst. Teď mám rozečtený Svět podle Boba, který je na začátku o tom samém jako první, ale záhy se posuneme dál a to do začátku Jamesova psaní. Ještě nevím, jestli se po dočtení pustím do knížky o Bobově moudrosti, nebo si od něho dám pauzu. Uvidíme...


Pouze registrovaní uživatelé mohou zanechat komentář. Prosím, přihlaste se.

Komentáře   

# Pethushka 2019-10-07 20:58
O první knížce jsem díky tobě už slyšela, Kocoura Boba neznám, ale zní to zajímavě - už je na wishlistu. :-)
Já teď nějak nestíhám na všech frontách. Ale knihy to odnáší asi nejvíc. Večer přečtu deset stran a usnu. A nebo ani nedojde na otevření knihy. :roll:
# Ainny 2019-10-07 22:01
To jsi dobrá, já jsem ráda, když přečtu dvě :D

Dneska jsem totálně vyšťavená. Na jaře jsme měli týden na veterině kocourka, který už je v pohodě (ťuk, ťuk, ťuk) a dneska tam skončila na kapačkách kočička... A zase ledviny. Doufám, že i tentokrát to bude mít šťastný konec.
# Pethushka 2019-10-08 12:40
Když se daří... :sad:
Ale u nás je to obdobný. Dva hafany dnes čeká čištění zubů a třetí, který si měl původně návštěvu u doktora ušetřit, protože už má několik týdnů vyčištěno, dnes dostal nějakou chřipku. Takže pojedeme hezky komplet. :roll: Nejhůř to samozřejmě ponesu já, protože pohled na psíka v narkóze si fakt nedávám.
Věřím, že se i pro kočičku dostaví šťastný konec. Myslím na vás a přeji hodně sil. Vím, jak moc to dokáže vyčerpat. Ale určitě to dobře dopadne. :-)
# Ainny 2019-10-08 18:21
Doufám, že to u vás dopadlo podle očekávání. U nás to vypadá krapítko líp, tak snad se zítra navečer dozvím něco pozitivního. Tři dny musí být na kapačkách a pak se ukáže, jak na to ledviny zareagují.
# Pethushka 2019-10-08 21:44
Držím pěsti. U nás jsou teď dvě psiska stále ještě přiblblí, ale postupně se probouzí a třetí dostal píchanec a zákaz skákání. Dodržet to bude ale nadlidský úkol, on je šílenec a skáče radostí i když třeba jen zrovna vycházím ze záchodu. :D
# Ainny 2019-10-08 21:48
Ježíš. :D

Nenahrávejte prosím titulky z těchto stránek bez mého vědomí na jiné weby a nedělejte z nich hardsuby.
Vždycky je možné buď uveřejnit odkaz sem nebo se domluvit. Děkuji za pochopení.