Titulky od vás

Přihlášení

Odběr novinek

Už si nemusíte hlídat nové titulky tady na webu. Stačí se přihlásit k odběru novinek a nic vám neuteče.

Čekanky

Sdílení

Jak na titulky

Nejenom pro začátečníky (Ajvngou)
Časování (Ajvngou)
Gramatika (Ajvngou)
Dialogy a něco navíc (titulky.com)
Programy (forum.akihabara.cz)
SW a mp4 (titulky.com)
Vysvětlivky (titulky.com)
Přečasování - SW (ainny.cz)
Přečasování - Aegisub (ainny.cz)
Korektury (ainny.cz)
Parametry (ainny.cz)

  
   Nedávné události na Akihabaře a rozhodnutí nahrávat tam až celé série, mě přivedly na další nápad. Chtěla bych web udělat trochu pestřejší, abyste tu vy, kteří si budete hlídat titulky, našli každou chvíli něco nového. Sama na to ale nemám zase tolik času. Proto jsem do Menu přidala položku  "Místo pro vás". Moje představa je asi taková, že případnému zájemci dám autorská práva.
   Po přihlášení se mu pak v menu objeví položka Přidat článek. Ideální je napsat si koncept například ve Wordu a pak ho už jenom zkopírovat a vložit. Nebo přidat třeba jenom kousek článku (oznámení o nových titulcích formou krátké zprávy) a pro přečtení celého dát odkaz na svůj web. Nebo nemáte čas ani chuť mít vlastní web, ale překládáte a chtěli byste o tom dát vědět, nebo oznámit pauzu v překladu? Nebo máte chuť něco napsat a nevíte kam s tím? Nebo naopak máte blog, který se věnuje východní Asii a chtěli byste ho zviditelnit? Prostě cokoliv, co se týká zaměření webu a nemusí to být jenom o filmech a seriálech.
  
   Nazvala bych to sousedskou výpomocí. Jediná podmínka, kterou mám, je následné schválení a případné upravení pravopisných chyb (týká se hlavně češtiny). Obsahově a stylisticky bych do článků nijak nezasahovala. Jedině po konzultaci s vámi. Články by pochopitelně neměly obsahovat nezákonný obsah, být vulgární a tak podobně.

Tak co vy na to? Stojí to za pokus? Pokud si myslíte, že ano, čtěte dál.

   Po kliknutí na Přidat článek se otevře Editor. Myslím, že ho není potřeba nějak zvlášť představovat. Doporučuji si článek napsat ve Wordu a pak zkopírovat sem. A tady první upozornění. Myší se do editoru vložit nedá. Musíte použít obecně známou kombinaci kláves Ctrl + V. Pod editorem se pak nachází ještě pár voleb. S nimi si nemusíte dělat moc velkou hlavu, ale pro jistotu vysvětlím, o co jde.

Kategorie je nastavená, abych měla všechny články ke korektuře (no jo fandím si, ale třeba se někdo chytne) na jednom místě.

Štítky jsou vlastně klíčová slova a slouží k rychlému vyhledávání souvisejících článků. Po kliknutí do pole se objeví ta, která jsem už použila. Nebo můžete přidat svoje a potrvdit klávesou ENTER.

Alias autora se používá v případě, že článek nepřidává autor a je potřeba, aby se autor zobrazil (musí být registrovaný na webu a musím mu nastavit práva).

Hlavní určuje, jestli článek bude na hlavní straně či nikoliv. Vaše články tam budou vždycky, takže i když to nepřepnete, tak to udělám já.

Zveřejnit od ... do je relevantní u článků s odloženým vydáním nebo s omezenou dobou vydání..

Jazyk článku se nechává, jak je. Protože mám jednojazyčný web. Angličtina je sice nainstalovaná, ale nepoužívám ji.

Meta popis - dávám perex, Díky tomu se v příspěvku mimo web (např. na Facebooku) hned zobrazí.

Meta Keywords - pokud jste zadali {tip title="Štítky" content="Štítky jsou vlastně klíčová slova a slouží k rychlému vyhledávání souvisejících článků. Po kliknutí do pole se objeví ta, která jsem už použila. Nebo můžete přidat svoje a potvrdit klávesou ENTER."}štítky{/tip}, nechte toto pole prázdné.

No a to je všechno. Jak to ve finále může vypadat se podívejte na ukázku článku z blogu Yeogsaga, který jsem použila se svolením jeho autorky.

Pouze registrovaní uživatelé mohou zanechat komentář. Prosím, přihlaste se.

Kalendář

DoramaQueen

Kontakt

Pavlač
-----
Soukromé zprávy:
MDL

Rozcestník (fórum)
Akihabara
-----
© Ainny 2011 - 2019
-----
Promítačku a pozadí vytvořila:


Statistika

DnesDnes244
VčeraVčera290
Tento týdenTento týden1628
Tento měsícTento měsíc8785
CelkemCelkem259194

Nenahrávejte prosím titulky z těchto stránek bez mého vědomí na jiné weby a nedělejte z nich hardsuby.
Vždycky je možné buď uveřejnit odkaz sem nebo se domluvit. Děkuji za pochopení.