Přihlášení

Správa profilu

Odběr novinek

Už si nemusíte hlídat nové titulky tady na webu. Stačí se přihlásit k odběru novinek a nic vám neuteče.

captcha 

Nejnovější komentáře

Tak té bych ...
Taky sis pořídila ...
Áno, je to ...

Na co koukám...

... a co na to říkám

The Game: Towards Zero
28/32
Dá se to. Víc v článku, ale pozor jsou tam spoilery.
-------------

Mr. Sunshine
11/24
Aaaa, tři kohouti už se sešli na jednom smetišti, paráda! ?

Kontakt

Kde ještě mě můžete najít:

Databáze knih
ČSFD

Pro soukromé zprávy můžete použít chatovací okno napravo dole.

-----

© Ainny 2011 - 2020


Komentáře (15)

   K včerejšímu svátku jsem si o dva týdny dřív nadělila čtečku. Ne, neříkejte mi, že knížka je knížka. Moc dobře to vím, ale jednak už knížky nemáme kam dávat a druhak jsou poněkud neskladné a nemůžu s sebou tahat celou knihovnu. Sice je mi to k ničemu, ale ten pocit za to stojí. Do teď jsem četla v tabletu, ale ten je moc velký a podstatně těžší. Takže jsem se obdarovala čtečkou s podsvícením (Pocket Book, kdyby vás to zajímalo) a je úplně super! Za ty dva týdny jsem ji nabíjela jednou a to čtu fakt denně v posteli před spaním a někdy se mi povede i zašít v práci, když děti spí a nemám tam parťačku na pokec a kafe. ?


   Takže za ty dva týdny jsem dočetla dvě rozečtené knížky. Tou první je Kim Čong-il uvádí od producenta krátkometrážních a dokumentárních filmů, který působí v Británii. Paul Fischer si dal velkou práci s ověřováním všech údajů, takže navzdory absurditě všechno, co píše, působí věrohodně, i když pro mnohé určitě neuvěřitelně. Knížka samotná je napsaná čtivě a čtenář se v ní dozvídá nejenom o únosu herečky a režiséra, jejich pobytu v Severní Koreji a postupnému získávání důvěry Drahého vůdce, která jim nakonec pomohla k útěku. Paul Fischer ale od příběhu odbočuje a na základě výpovědí severokorejských emigrantů skládá střípky běžného života na Severu, který působí absurdně a neuvěřitelně, ale i přesto je bohužel realitou. Je fakt, že začátek byl poněkud pozvolný, ale nenudil. Od únosu paní Čoi začal děj nabírat na zajímavosti a nakonec se knížka zařazuje mezi ty, ke kterým se časem určitě vrátím. Bez zajímavosti není ani to, že svoji roli v příběhu filmařů mělo i tehdejší Československo.


   Druhou dočtenou knížkou je Pačinko, jejíž autorkou je Lee Min-jin, která se sice narodila v Soulu, ale od sedmi let žije s rodinou v Americe. To ale není tak podstatné. Důležitá je její knížka Pačinko. Jde o ságu generací (1900 - 1989) jedné korejské rodiny, která se v době okupace Koreje Japonskem usadila v Japonsku. Není to špatné čtení, ale na můj vkus moc povrchní. Klidně bych brala víc stránek a hlubší sondu do života Korejců v Japonsku a delší zastavení v jednotlivých historických etapách, které byly pro Korejce tak zásadní. To je materiál na několik knih a ne na jednu, která má necelých pět set stran. Díky roztěkanosti a nesouvislým skokům v čase, jsem si nedokázala "vytvořit vztah" s žádnou z postav. Dobře se to četlo, ale asi se brzy propadne do zapomnění. Nicméně myslím, že za přečtení to stálo už pro ten pohled do trochu jiného života Korejců, než jaký nám je běžně předkládán.

   Víte, že recenze neumím psát, ale nějak jsem měla chuť vám dát o těchto dvou knížkách vědět. Co čtu, co a jak se mi líbilo můžete sledovat na Databázi knih, v které si postupně doplňuju profil a připomínám si knížky, na které jsem už dávno zapomněla. Teď jsem rozečetla Tatéra z Osvětimi, tak uvidíme, co se mnou udělá a jestli budu mít chuť se s vámi o dojmy ze čtení podělit. ?

Pro napsání komentáře se prosím přihlaste.
Komentář se nahrává... The comment will be refreshed after 00:00.
 • Tento komentář byl zneveřejněn.
  Ainny · 01/07/2019
  [quote name="Tyckin"]Tedy já jsem celkem ostuda co skoro nečte (a když už, tak držím v ruce časopis o PC či učebnici Korejštiny ), ale dost mne zaujala knížka Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem - ač začátek byl lehce nezáživný, jde o celkem drsný pohled do života tam na Severu a o šílených zážitcích autorky při útěku za svobodou.[/quote]
  Ono to není moc příjemný čtení nikdy. V případě Abych přežila jde o vyprávění holky, které v době útěku bylo třináct. Je o rok mladší než moje dcera, a neumím si představit, že by musela něčím takovým procházet.
 • Tento komentář byl zneveřejněn.
  Tyckin · 01/07/2019
  Tedy já jsem celkem ostuda co skoro nečte (a když už, tak držím v ruce časopis o PC či učebnici Korejštiny ), ale dost mne zaujala knížka Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem - ač začátek byl lehce nezáživný, jde o celkem drsný pohled do života tam na Severu a o šílených zážitcích autorky při útěku za svobodou.
 • Tento komentář byl zneveřejněn.
  Pethushka · 28/06/2019
  [quote name="Ainny"]
  Na Kde kvete tráva jsem hodně zvědavá. O povstání vím, film May 18 jsem viděla (Joon-gi, takže to pro mě byla povinnost), a i když to v závěru s patosem docela přehnali, tak stál za zkouknutí. Vlastně jsem ho viděla dvakrát, protože jsem ho vnutila i drahoušovi. [/quote]

  Jo, on tam hraje Joon Gi, jo? Tak to mi uniklo. Ten film jsem chtěla zhlédnout snad od té doby, co koukám na Korejce. Jsem ale teď ráda, že se mi tohle téma otevřelo až přes tuhle knihu. Ještě mám v plánu Taxikáře ze Seoulu. Na jeho projekci jsem měla jít dokonce loni na Filmasia, ale nevyšlo mi to. Takže další znamení, že jsem měla začít knihou. Každopádně teď si oba filmy užiju.
 • Tento komentář byl zneveřejněn.
  Ainny · 28/06/2019
  [quote name="Lee"]Ainny dodatečně všechno nejlepší a čtečka je super věc. Miluji knížky, ale už je nemám kam dát, takže tě úplně chápu a máš pravdu tablet dobíjím pořád a je těžký.. čtečka je super věc i na sluníčku :) Užívej si ji! Knížky jsou zajímavé, třeba je nakonec taky vezmu do "ruky"

  Na databázi jsem si tě uložila, máš zajímavé čteníčko :)[/quote]
  Děkuju

  Ty jedna stalkerko. Musím to tam postupně doplňovat, ale přečetla jsem toho mraky a už si ani všechno nepamatuju.

  [quote name="Pethushka"]
  Taky čekám, že se mi bude líbit. A koukám, že už čteš Abych přežila. Tak jsem zvědavá, jestli z toho budeš stejně dojatá jako já.

  Já včera dočetla Kde kvete tráva. Bylo to hodně těžký čtení, ale ta kniha je obrovský přínos. Myslím, že už jsem pochopila autorčin styl psaní a objevila jeho kouzlo. A hlavně jsem ráda, že jsem se o tom povstání dozvěděla, teď tím (bohužel pro mé okolí) žiju. [/quote]
  Jo, musím ti dát za pravdu. Abych přežila je zajímavý a jiný nejenom tím, že to píše žena, ale ještě i dětskýma očima. Je úplně neskutečný, že musely se sestrou zůstávat spoustu týdnů samotné.

  Na Kde kvete tráva jsem hodně zvědavá. O povstání vím, film May 18 jsem viděla (Joon-gi, takže to pro mě byla povinnost), a i když to v závěru s patosem docela přehnali, tak stál za zkouknutí. Vlastně jsem ho viděla dvakrát, protože jsem ho vnutila i drahoušovi.
 • Tento komentář byl zneveřejněn.
  Pethushka · 28/06/2019
  [quote name="Ainny"]Jinak Tatéra jsem v noci dočetla. Moc se mi líbil.[/quote]

  Taky čekám, že se mi bude líbit. A koukám, že už čteš Abych přežila. Tak jsem zvědavá, jestli z toho budeš stejně dojatá jako já.

  Já včera dočetla Kde kvete tráva. Bylo to hodně těžký čtení, ale ta kniha je obrovský přínos. Myslím, že už jsem pochopila autorčin styl psaní a objevila jeho kouzlo. A hlavně jsem ráda, že jsem se o tom povstání dozvěděla, teď tím (bohužel pro mé okolí) žiju.
 • Tento komentář byl zneveřejněn.
  Pethushka · 28/06/2019
  Doufám, že se to ve mně taky brzy zlomí a půjdu do čtečky. Zatím jsem k tomu nedůvěřivá a potřebuji mít ty knihy hmatatelně. Na druhou stranu, na cestách by to bylo dokonalý. Představa, že nebudu muset rvát ty tlusté knihy do batohu, brát si o tři kusy oblečení méně a modlit se, aby se mi to pak podařilo zapnout, je sen.
 • Tento komentář byl zneveřejněn.
  Lee · 28/06/2019
  Ainny dodatečně všechno nejlepší a čtečka je super věc. Miluji knížky, ale už je nemám kam dát, takže tě úplně chápu a máš pravdu tablet dobíjím pořád a je těžký.. čtečka je super věc i na sluníčku :) Užívej si ji! Knížky jsou zajímavé, třeba je nakonec taky vezmu do "ruky"

  Na databázi jsem si tě uložila, máš zajímavé čteníčko :)
 • Tento komentář byl zneveřejněn.
  Ainny · 25/06/2019
  [quote name="Carnivora"]Jestli počítám správně, tak svátek máš na mé narozeniny :lol: tak dodatečně všechno nejlepší k svátku Ainny. Knihy vypadají obě zajímavě, akorát já jsem ráda, že stíhám s velkým zpožděním dokoukávat seriály, mládě mi bere čas i energii. těším se až si za pár let večer lehnu zase ke knížce a vytuhnu v jejích stránkách. Na narozky jsem knížku také dostala - kuchařku. Myslím, že mi tím chtěl partner tak trochu něco naznačit. :lol:[/quote]
  No neke, tak to ses narodila ve stejný den jako Lee Min-ho.Tož to taky všechno nejlepší. :*

  Kuchařka je ještě dobrá. Mně někdo dát žehličku, tak ho s ní rovnou majznu po hlavě. Nenávidím žehlení. :ad:

  Já dlouho skoro nečetla, titulky mi vzaly všechen čas, ale jak jsem se o Vánocích naprdla, tak jsem se ke knížkám zase vrátila. O-)
  Jinak Tatéra jsem v noci dočetla. Moc se mi líbil.
 • Tento komentář byl zneveřejněn.
  Carnivora · 24/06/2019
  Jestli počítám správně, tak svátek máš na mé narozeniny :lol: tak dodatečně všechno nejlepší k svátku Ainny. Knihy vypadají obě zajímavě, akorát já jsem ráda, že stíhám s velkým zpožděním dokoukávat seriály, mládě mi bere čas i energii. těším se až si za pár let večer lehnu zase ke knížce a vytuhnu v jejích stránkách. Na narozky jsem knížku také dostala - kuchařku. Myslím, že mi tím chtěl partner tak trochu něco naznačit. :lol:
 • Tento komentář byl zneveřejněn.
  Ainny · 24/06/2019
  [quote name="Pethushka"]
  Haha, včera jsem ti sem chtěla ještě napsat, ať si určitě přečteš Abych přežila, ale byla jsem už unavená, tak jsem si říkala, že ti to napíšu dneska. Tahle knížka podle mě mezi ostatními vyčnívá. Autorčin příběh pro mě byl asi zatím nejzajímavější (a nejděsivější zároveň). Částečně proto, že většina knih, co jsem o útěku z KLDR četla byly o mužských hrdinech, ale líbil se mi i její styl psaní. Z ženských hrdinek jsem četla chvíli nato Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem. Tahle kniha už se mi líbila méně, nejde tolik do hloubky a chybí tam ten cit, který je v předešlé knize.

  Z toho si nic nedělej. Taky se neumím nudit. :-| :lol:[/quote]
  Tak to přijde po Tatérovi. Už jsem v půlce, je to dobře napsaný.

  Ale je toho teď fakt hrozně moc. Tábor, jak jsi psala, spustil pořádnou lavinu.

Nenahrávejte prosím titulky z těchto stránek bez mého vědomí na jiné weby a nedělejte z nich hardsuby.
Vždycky je možné buď uveřejnit odkaz sem nebo se domluvit. Děkuji za pochopení.