Přihlášení

Odběr novinek

Už si nemusíte hlídat nové titulky tady na webu. Stačí se přihlásit k odběru novinek a nic vám neuteče.

captcha 

Sdílení

Kontakt

Kde ještě mě můžete najít:

Databáze knih
ČSFD

Pro soukromé zprávy můžete použít chatovací okno napravo dole.
-----

© Ainny 2011 - 2020


   
   Vážení a milí, čas od času si většina z nás titulkářů povzdechne, že vám nestojíme ani za poděkování. Osobně jsem si na to už za ty roky zvykla, a i když nemůžu říct, že by mě to nemrzelo, tak to fakt už neřeším. Jenže... Jenže pak jsou chvíle, kdy to na mě stejně dolehne. Přes dvě stě sledujících na Facebooku, přes sto odběratelů informačních e-mailů a nevím kolik odběratelů rss kanálu. A kolik z vás mi popřálo krásné Vánoce? Spočítala bych to na prstech. Mám toho tak akorát dost. Copak je to tak těžké, když už jsem přijdete, napsat dvě tři slova? Tím spíš, že jde o elementární lidskou slušnost. Brát umí každý, ale koukám, že dát tomu druhému najevo, že si jeho celoročních "dárků" váží, umí jenom mizivé procento. Proto jsem si řekla dost. Blbce už nikomu dělat nebudu.

   Teď od října jsem nestíhala, měla jsem fůru práce s přeorganizováním bytu, pak přišly vánoční přípravy a přesto jsem se snažila, aby můj výpadek nebyl tak velký a vy jste měli na co koukat. U počítače jsem seděla mnohdy do noci. Sama skoro na nic nekoukala a proč? Abych ze sebe dělala pitomce, který nikomu nestojí ani za minutu jeho času a ještě měla výčitky, že vás nechávám čekat? Takže ne, tomu je konec. Budu se taky dívat na přeložené seriály, protože jsem neviděla ani zlomek toho co vy. Taky si chci užívat práce druhých a jenom se nechat unášet dějem, aniž bych musela přemýšlet, jestli mám to nebo ono dobře.

   Od téhle chvíle nebudu zveřejňovat žádné odhady. Budu si překládat pro radost a tím pádem nebudu řešit, jestli to nebo ono bude o den dřív nebo později. A hlavně. Budu překládat to, na co budu mít chuť. A kdy budu mít chuť. Stejně tak to i zveřejním. Proto v tuhle chvíli nevím, co bude po Novém roce a nevím, kdy se vrátím k Discovery of Romance a Secret Forest. Teď dodělám rozpracovaný seriál a možná i filmy. Nemám ráda resty, ale pocit, že mě někdo v podstatě zneužívá, mi totálně vybil baterky a do návratu ke jmenovaným seriálům se mi vůbec nechce. Proč bych se měla honit? Proč bych měla trávit hodiny a hodiny u počítače? Proč? Řekněte mi proč. Pak to možná přehodnotím.

   Těm, kterým jsem za těch pár slov stála, mockrát děkuju a můžou mi věřit, že další díl Slunečníka, až ho dodělám, bude hlavně pro ně...


Pouze registrovaní uživatelé mohou zanechat komentář. Prosím, přihlaste se.

Komentáře   

# Ainny 2018-12-31 17:23
Cituji bryndacek:
Ahoj Ainny, je dobře,že jsi to napsala a sama si klepu na čelo, že ani mně nenapadlo ti popřát. A tak dodatečně děkuji za tvou práci a přeji vše to nej aspoň do Nového roku.

To se stává, nemyslím, že by sem někdo musel chodit jenom kvůli tomu. Spíš mě to naštvalo, protože lidí tu bylo dost a ticho po pěšině.

Děkuji za přání a tobě také všechno dobré, ať se ti tu líbí a snad si budu vybírat seriály, které se ti trefí do vkusu. :-)
# bryndacek 2018-12-31 16:28
Ahoj Ainny, je dobře,že jsi to napsala a sama si klepu na čelo, že ani mně nenapadlo ti popřát. A tak dodatečně děkuji za tvou práci a přeji vše to nej aspoň do Nového roku.
# Lee 2018-12-27 17:58
Ahoj Ainny, Vánoce jsem trávila úplně mimo síť. A mrzí mne, že špatná nálada kvůli nezájmu nebo ocenění funguje.. :( Už jsme spolu tolik let, že tvé skvělé překlady a žampiona a web, noo nedokážu si to bez tebe představit. Ale překlad a práce by tě měla bavit. Takže vše dělej, jen když chceš, nenuť se do toho... Budu ráda, za jakékoliv tvoje řádky. :) A užij si nějaké volno a čas pro sebe. Přeji hezký Nový rok a ať je vydařený.
# Ainny 2018-12-27 17:10
Cituji martas151:
Ahoj. Vánoce už nestihnu, ale přeji krásný celý nový rok.:-)

A díky za překlady. už jsem si teda tady dlouho žádné titulky nestáhnul, ale to neva. Vždy se koukám, jaké seriály překládáš a podle toho se rozhodnu. Je to tady fakt dobrý a přehledný. Velký plus ještě za mně, protože je super, že tady člověk může sledovat aktivitu a vidí, že tato stránka není mrtvá. Fakt super!


Díky! A do nového roku taky všechno dobré a snad se ti zase někdy trefím do chuti. :-)
# martas151 2018-12-27 16:42
Ahoj. Vánoce už nestihnu, ale přeji krásný celý nový rok.:-)

A díky za překlady. už jsem si teda tady dlouho žádné titulky nestáhnul, ale to neva. Vždy se koukám, jaké seriály překládáš a podle toho se rozhodnu. Je to tady fakt dobrý a přehledný. Velký plus ještě za mně, protože je super, že tady člověk může sledovat aktivitu a vidí, že tato stránka není mrtvá. Fakt super!
# Ainny 2018-12-27 09:44
Cituji Carnivora:
...

Zrzavý, dlouhosrstý. Dřív jsem byla jenom psí. I můj nick je jméno nejúžasnější ovčačky, jaká kdy chodila po téhle zemi. :oops: Ale pak nás dcera ukecala na kotě a bylo vymalováno.

Těm, co mi popřáli, zneužiju e-mail a dostanou titulky dneska v noci nebo zítra. Zaslouží si mít prioritu. ;-)
# Carnivora 2018-12-27 00:25
Cituji Ainny:

Tak těch čtyřnohých a chlupatých je u nás víc. Uštěkaný josefčík, ukecaný a rozmazlený kocour Kenzo a tři kočičí dámy - Kairy, Teiko a Arang. :D


A já myslela že jsi jen kočková. :D Josefčíky mám taky moc ráda. Máte dlouhosrstou zrzavou "lištičku" nebo třeba "hlaďáka"? :D a kočičí království teda závidím.

Za překlad Slunečníka jsem neskonale vděčná, byla to velmi šťastná ruka při výběru, dlouho jsem neviděla něco tak dechberoucího, na překlady ráda počkám a moc si vážím tvé práce.
# DoramaQueen 2018-12-26 16:02
Nuž čo... začne nový rok a môžu začať platiť aj nové pravidlá. Ja sa idem dať zase do pohody po tom, čo ma tu zdvihlo zo stoličky. :D Vraj nevidí jej tvár, tak jej nenapíše... Ach... ten bol dobrý... Ten sa podaril......
# Ainny 2018-12-26 15:30
Cituji Vilmathien:
...

Ahoj, děkuju a nápodobně. No jo, člověk si zvykne i na oprátku, ale stejně touží po tom, aby ho občas někdo pohladil. A v tuhle dobu asi dvojnásob. ;-)

Cituji mayda:
...

Děkuji moc, a dvojnásob děkuji za pochvalu titulků. Přece jenom je to můj hlavní koníček a nezapírám, že ráda slyším, že se někomu mé výtvory líbí. :oops:

S překládáním zatím nemám v úmyslu přestat. Ale rozhodně mám v plánu zvolnit, nehonit se a nedopustit, aby titulkování bylo vládcem mého času. To by bylo špatně. Pak by to byla závislost a tu by bylo potřeba léčit a já ji léčit nechci. ;-)

Díky za tip na knížku, hned po ní jdu zapátrat, pokud by byla někde v elektronické verzi, bylo by to super. Knížka je knížka, ale my jich máme doma moc a už je není kam dávat. :D

P.S. Docela mě zarazilo, že je divné poděkovat někomu, koho neznáte. Ale já ty titulky taky dělám pro lidi, které neznám. Dokonce ani od nich v 95 % případů nemám zpětnou vazbu. Tím nemyslím jenom poděkování. Opravdu si nemyslím, že by po každém díle musel každý děkovat. Ale ono se, až na výjimky, neděkuje ani po dokončení seriálu. Zpětnou vazbou může být třeba i diskuze o právě viděném. Konspirační teorie atd. Proto píšu svoje články, ale většinou si povídám jenom sama se sebou. Moc se mi líbí, co sem dala DoramaQueen. Je to super nápad a začínám o něčem podobném uvažovat. Něco za něco. :-)
# mayda 2018-12-26 14:08
Milá Ainny, přeji Vám úžasný tvůrčí a hlavně spokojený rok 2019. Také přeji, aby Vám v něm nechyběla energie. Energie pro sebe, ne pro ostatní.
Máte pravdu. Člověk si většinou neumí dát věci do souvislostí, trochu zpomalit a zapřemýšlet nad věcmi, co se mu zdají samozřejmé. Vaše výborné titulky jsou pro mne, která umí anglicky jako věčný začátečník k nezaplacení. A ano, uvědomuji si, že mám od Vás něco zadarmo. Stejně je pro mne asi divné děkovat osobě, kterou neznám osobně, dle fota nebo z jiné komunikace. Možná spousta Vašich odběratelů to má podobně jako já. Nespojují si Vaše stránky s konkrétní osobou a podobou, a když mají někomu poděkovat či popřát pěkné Vánoce tak na virtuální osobu zapomenou.
Mrzelo by mne, kdybyste ve své činnosti přestala, protože jste moc dobrá, ale pokud se rozhodnete ukončit tuto činnost, tak Vám děkuji, děkuji za poctivou a práci do dnešní ho dne. Pomohla mi překonat spoustu těžkých chvil. Lituji, že jsem nenapsala dřív.
Děkuji. Mayda
Poznámka: v nakladatelství Nová vlna 2018 vyšla v dubnu kniha Made in Korea. Dostala jsem ji a doporučuji i ostatním. Je zde popsána spousta věcí, které ze seriálů známe.
# Vilmathien 2018-12-26 14:04
Ahoj, hezké svátky přeji, tvé stránky jsou pro mě nové, objevila jsem tě před pár dny, ale už teď to tady miluju, děkuji za překlady hotové i budoucí. Lidi jsou nevděční, na to já už si dávno zvykla. My co vděční jsme si rádi počkáme, takže pohoda klídek tabáček a užívej si teď taky trochu vánočního klidu! :-)
# Ainny 2018-12-26 12:22
@Tyckin, já vím, že jo. Už dávno jsem přestala rozesílat sms, protože čím víc, jsem jich poslala, tím míň se mi jich "vrátilo". Nicméně tady jsem, tak jako každý rok, popřála všem. Nicméně, i když tu bylo podle Toplistu na Štědrý den 152 návštěv, kterým jsem popřála, odezva byla, jaká byla. To po těch hodinách u kompu prostě zamrzí a člověk má pocit, že je každému ukradené, jak se člověk cítí, když po něm ani pes neštěkne. :-)

@Danusa, nepsala jsem to, aby se někdo omlouval. Spíš jsem chtěla jenom připomenout, že jsme taky lidi. Že nejsme roboti, a i kdybychom byli, tak si vzpomeň na krásný Plecháčův úsměv, když věděl, že na něm někomu záleží. ;-) Za přání děkuju (vím, že ty jsi jedna z těch, co umí poděkovat) a tobě taky jenom to dobré. Discovery bude, to bych Ericovi neudělala, ale asi později, než jsem sama čekala.
# Danusa 2018-12-26 11:45
Prepáč!!! Vážim si tvoje preklady. Na každý nový diel Discovery of romance sa teším. Snažím sa zanechať pozitívny ohlas aj keď posledný diel som tuším nekomentovala, koniec roka mám blázinec , čo neberiem ako ospravedlnenie pre seba. Chcela som ti popriať sviatky, myslela som na teba a aj som sem nakukla. Čakala som či nenapíšeš nejaký článok kde by som ti zanechala prianie. Ja mám totiž blbú povahu, že moc nepíšem na osobný email človeku, ktorého až tak dobre nepoznám príde mi to ako vtieranie, čo je len moja chyba.Takže ešte raz prepáč a sľubujem, že na Nový rok sa polepším. Prianie odo mňa určite dostaneš. Dnes sú ešte vianoce tak dodatočne ti prajem nech sú pre teba tieto sviatky žiarivé a radostné. Preto ti želám krásny čas plný príjemných chvíľ a momentov, na ktoré sa nezabúda.
# Tyckin 2018-12-26 08:58
Je to pravda, je to celkem smutné a já na tom nebyl o moc líp - jen výmluvou mi může býti, že jsem prostě zapomněl - probíral jsem mobil a maily, takže na DQ došlo, ale jelikož tam Ainnuš nemám uloženou, tak... :roll:
Bohužel, podobně to ale funguje ve světě dost všeobecně - když si vezmu, kolik já rozeslal přání známý, kolegům a kamarádům a kolik lidí reagovalo, taky ten poměr není vůbec hezký :-| Nevděk vládne světu :sad:
¨Tvých titulí si moc považuji (jednak že vůbec jsou, jednak pro kvalitu) a třebas A Delicious Proposal v té angličtině nebyl takový požitek, v těch názvech delikates a surovin jsem se dost ztrácel :-) Moc se ale těším na novou a dospělou "Božskou", to bude rozdíl oproti té 19leté dívence ;-)
Abych to napravil, tak do nového roku vše nej nej nej a zdaleka nejen úspěchy v oblasti překladatelské přeje Tyčkin.
# Ainny 2018-12-26 00:33
@Karra67, díky. :D Je zajímavé, že se ozvou hlavně ti, co vlastně nemusí. ;-)

Tak těch čtyřnohých a chlupatých je u nás víc. Uštěkaný josefčík, ukecaný a rozmazlený kocour Kenzo a tři kočičí dámy - Kairy, Teiko a Arang. :D
# Karra67 2018-12-25 23:56
Ahojky Žampiózní, kouknu sem a po přečtení článku je mi za nás diváky smutno. Určitě všichni s velkou chutí sledují tvá přeložená dítka a to, že ti nepopřáli je velká ostuda.

Vždycky moc ráda čtu tvoje postřehy a názory k jednotlivým dílům. Hodně často se mi trefíš mého vkusu, jen to nedokážu říct tolika pěknými slovy jako ty. I vkus na chlapy máme podobný, že Samuraji :love: !!! Tak ti moc děkuji za skvělé překlady. Když se dívám na seriály s překladem tvým, DQ nebo Ivuše, tak se mi mockrát stane, že díky propracovanosti a kvalitě titulku je vůbec nevnímám, tak dokonale mne vtáhnete do děje ;-)

Holt, máš prostě náročnýho koníčka, co, Koně!! A dobře se o něj staráš! Proto jej obdivuji a moc ti za něj děkuji :D
Těším se na Slunečníka, vydržím a počkám až vše přeložíš, pak si dám poslední díly najednou s velkým kapesníkem a velkou zmrzlinou :P
PS: Jen ze zvědavosti, který člen rodiny je čtyřnohý a chlupatý?
# Ainny 2018-12-25 23:21
@DQ, ale to vůbec není blbej nápad. :D

To jsou zase Vánoce. Nic jsem nepřeložila, tady jsem každýmu kradená a ještě mě beze slova opustila levá kontaktní čočka. Není mi líp, když chodím do práce? :D
# DoramaQueen 2018-12-25 22:44
Mňa by fakt zaujímalo, čo si tých cca 200 ľudí myslelo. "Á, Ainny tu má na hlavnej stránke signatúru veľkú jak svet, kde mi praje všetko pekné k sviatkom. Možno by som mal/mala napísať komen... Nasrať, veď ja jej popriať pekné sviatky nemusím. Ja si to tu len popozerám, či tu nemám nový preklad. Áno, či tu JA nemám nový preklad pre SEBA od nej, lebo to prekladá pre MŇA." :D :D Tak nejako?
Alebo "Ona predsa nemá sviatky, jej prácou je prekladanie a to má robiť stále, takže žiadne sviatky. Preto jej nič popriať nemusím. Pracuje." Óóóó........ :D
Alebo to niekto vzal z druhého konca "Zabudla som napísať komentár... Bola som tu trikrát cez Vianoce, ale proste ma bolel záder na palci a nemohla som písať. "
--
Nie, prosím, neberte ma vážne, ale prekladateľov, ktorí si kvôli nekomentujúcim povzdychnú, to proste napadne. Že vám za to vlastne nestojíme. Viete čo robila moja kamarátka blogerka? Napísala jasné pravidlo na blogu. Kým nebude pri poslednom (aktuálnom) článku 5 komentárov, žiadny nový článok nepribudne. Toto bol poviedkový blog, prosím pekne. Toto sú pravidlá, ktoré sú na weboch bežné a fungujú.
Lenže mi ich neuplatňujeme. Prečo? Pretože by sme boli radi, keby vás to samých napadlo. Páčil sa vám diel? Napíšte nám to. Ste radi, že pribudla nová časť? Poďakujte. Čakáte na nejaký konkrétny diel, či seriál? Dajte nám to vedieť. Niečo vám v príbehu vadí a chcete sa o tom baviť? Napíšte nám to. My sa o našich prekladoch nemáme s kým iným baviť. Len s vami. S divákmi. A keď s vami trávime celý rok, radi by sme od vás niečo počuli aj cez sviatky. Tak to proste je.

Nechcela som nikoho uraziť, Nehovorila som o nikom konkrétnom, to mali byť len extrémne príklady. :) Prajem vám ešte fajnové sviatky. A mne tu teraz pustite zvučku z Batmana, nech sa môžem vytratiť v tme...

Nenahrávejte prosím titulky z těchto stránek bez mého vědomí na jiné weby a nedělejte z nich hardsuby.
Vždycky je možné buď uveřejnit odkaz sem nebo se domluvit. Děkuji za pochopení.