Spoilery (ale jenom pidi): Myšlenky zločince se rozeběhly v poměrně svižném tempu, takže je na čase si jejich hlavní hrdiny trochu představit. Ale úplně nejdřív, než se na seriál snese vlna kritiky (a že se snese), si dovolím podotknout, že korejská produkce úzce spolupracovala s producentem i distributorem původního seriálu (ABC Studios a Disney Media Productions), aby zajistila, že v seriálu zůstane podstata originálu. Nakolik se jim to povedlo, neposoudím, protože originál neznám a vůbec mi to nevadí. :^) Druhou zajímavostí je fakt, že tvN dala seriálu prostor ve svém středečním a čtvrtečním vysílání. A co je na tom tak zajímavého? V tomto vysílacím čase běžel naposledy seriál The 3rd Hospital před pěti lety. To by bylo na úvod všechno a teď už k meritu věci:

   Kim Hyun-joon (Lee Joon-gi) v seriálu začíná jako člen útvaru rychlého nasazení. Ve chvíli, kdy při jedné z akcí přichází o svého přítele, od jednotky odchází a z jeho smrti obviňuje elitní jednotku profilovačů včetně jejího velitele. U policie sice zůstane, ale jako detektiv. Nikdo kolem něho netuší, že je profilovač a dokonce ani to, že ve svém ročníku patřil k nejlepším. Při společném pátrání s NCI se dozvídá pravdu o pozadí někdejší akce a rozhodne se přijmout nabídku profilovačů k zařazení do jejich týmu.

   Stává se profilovačem v terénu, který má na starosti vyhodnocování chování sledovaných jedinců. On sám působí navenek tvrdě, ale je horkokrevný a ve skutečnosti i hodně empatický.

   Jsem zvědavá na další linii, protože jak naznačil druhý díl, s hlavní hrdinkou mají společného víc než jenom svoji profesi.

    
   Ha Seon-woo (Moon Chae-won) je vážná a chladná agentka, která rekonstruuje kriminální scény z pohledu oběti. Je tvrdá a neústupná nejenom k sobě, ale i k ostatním. Svoji práci vykonává se zápalem a bez ohledu na možná nebezpečí.

   Její otec vlastní jednu z nejznámějších advokátních kanceláří v Koreji, ale ona svoje zázemí před ostatními tají.  Stejně jako kostlivce ve skříni a svoje trauma z prvního případu u NCI, který je právě tím pojítkem s Hyun-joonem.

   Naznačená zápletka vzbuzuje zvědavost, nicméně doufám, že do romantiky seriál nezabředne. :^)


   Kang Ki-hyun (Son Hyun-joo) - velitel týmu. Zkušený a rozvážný muž, který je považován za nejlepšího profilovače v Koreji.

   Umí využívat úvahy, emoce, teorii i praxi k dosažení jediného cíle. Dopadení zločinců. Přesto i on má trauma z dávného případu, který nedokázal vyřešit a způsobil tím zbytečná úmrtí.

  Proto má i pochopení a slabost pro Hyun-joona a je to právě on, kdo ho povolá do týmu.

Teda popravdě, doufám, že se do nebezpečí nedostane jeho syn a těhotná žena (asi doufám marně), protože tohle jsou linie, které absolutně nesnáším. 
   Nana Hwang (Yoo Sun) - extravagantní ajťačka týmu dokáže na sítích najít prakticky cokoliv. Co se počítačů týká se téhle bílé hackerce hned tak někdo nevyrovná. Zároveň však přináší určité odlehčení a v týmu občas působí jako závan svěžího vzduchu.

   A nejenom to, dokáže se vcítit do nálad a starostí ostatních a občas působí jako máma, která se o celý tým starostlivě stará.

   Nevím jak vás, ale mě tahle osoba moc baví. Nějak mám slabost pro hackerky (aby ne po Healerovi, že jo?), i když tahle je zase úplně jiná, tak mně se její postava líbí. A na ančovičkové těstoviny bych ji pozvala klidně hned teď. :^)))
    
   Lee Han (Go Yoon) - "Ano, jsem génius" a mě tím ten kluk zabil. :^))) Nejmladší z týmu, ale zdaleka ne zelenáč. Jeho téměř dokonalá vizuální paměť si dokáže zapamatovat informace do neskutečných detailů. Jeho analýzy jsou prakticky bezchybné a je právoplatným členem týmu.

   On sám ale bezchybný není ani náhodou. Občas dokáže být hodně nepříjemný a pro svoji genialitu se nedokáže vcítit do druhých. Nicméně, i když působí jako chladný a racionální agent, občas vyhraje kluk v něm a on se změní v emocionálně nezralého mladíka.

   Jeho postava se mi moc líbí. Vždycky čekám s čím přijde a nad jeho suchými poznámkami či nechápavým výrazem směrem k obyčejným věcem se bavím. 
     Yoo Min-young (Lee Sun-bin) - bezesporu hlavní ozdoba týmu. A nejspíš proto má mimo jiné na starosti styk s médii. Je milá a přívětivá, což jsou vlastnosti, kterými si umí získal lidi a tím se dostat k informacím, které potřebuje.

   Až do svého nástupu k týmu aktivně sportovala, takže kontaktů, kterých může při své práci využívat má víc než dost. V prvních dvou dílech byla nepřehlédnutelná, i když její úloha zatím nijak zásadní nebyla. To se ovšem změní v díle třetím, kde se dostane do smrtelného nebezpečí.

   Mně osobně se Sun-bin moc líbí. Zatím jsem ji v ničem neviděla. Tedy až na cameo v Another Oh Hae-young, kde si ji z pochopitelných důvodů vůbec  nevybavím. Ale hrála v Missing Nine, které přeložila DoramaQueen, takže si ji hned po rozkoukaném Hwarangu proklepnu.
   Takže tohle je tým NCI, který nás bude ještě devět týdnů bavit a udržovat v napětí. Nevím, jak vy, ale já se už teď nemůžu dočkat dalšího dílu.