foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Únor
Deserving of the Name jsem dodělala rychleji, než jsem čekala, takže teď se s plným nasazením vrhnu na Daemang. Je docela dobře možné, že ho stihnu udělat před začátkem noona romance, takže mi zůstane jenom poslední rest. Úžasný pocit. Bad Guys zatím nečekejte, protože dvojka nemá titulky a chtěla jsem udělat obě série najednou.Titulky

Přihlášení

Výhody registrace

Odběr novinek

Už si nemusíte hlídat nové titulky a články na webu. Stačí se přihlásit k odběru novinek a nic vám neuteče.

captcha 

Nejnovější titulky

23. 2. Daemang EP19
17. 2. Daemang EP18
14. 2. Daemang EP17
10. 2. Daemang EP16 
  6. 2. What is the Ghost Up To?
  3. 2. Deserving of the Name EP15 a 16
31. 1. Deserving of the Name EP14
27. 1. Deserving of the Name EP13
24. 1. Deserving of the Name EP12
21. 1. Deserving of the Name EP11

Co (a proč) právě sleduji

Jewel in the Palace
31/54

Boha, jeden by nevěřil, jaký nervák se točí kolem královské kuchyně.
-----
While You Were Sleeping
24/32

Suzy + Jong-suk + taja = už bych to měla dokoukat.
-----
Hwayugi
03/16

Li... Li... Lišák!!! Konečně! ♥

Plán překladů

Discovery Of Romance
Love 2000
Mighty Chil Woo
Mawang
Něco japonského :^)
Invincible Parachute Agent
Winter Sonata
Něco japonského
Super Rookie
Resurrection
Něco japonského
The Family is Coming
Bad Guys
Něco japonského

Bez záruky, protože Lee Joon-gi (a pár dalších)... ;^)

Dlouhodobé projekty

JG Style (15. díl)
Časování: 12:59,866/12:59,866
Překlad: 046/140
-----
7. 12.. Lee Sun Shin is the Best (17. díl)
HOTOVO!
-----
Candy Candy
Překlad: 027/280
POZASTAVENO
-----
Route 66
POZASTAVENO

Korektury

I Hear Your Voice - 11. díl
Titulky jsou na Aki.

    Spoilery (ale jenom pidi): Myšlenky zločince se rozeběhly v poměrně svižném tempu, takže je na čase si jejich hlavní hrdiny trochu představit. Ale úplně nejdřív, než se na seriál snese vlna kritiky (a že se snese), si dovolím podotknout, že korejská produkce úzce spolupracovala s producentem i distributorem původního seriálu (ABC Studios a Disney Media Productions), aby zajistila, že v seriálu zůstane podstata originálu. Nakolik se jim to povedlo, neposoudím, protože originál neznám a vůbec mi to nevadí. :^) Druhou zajímavostí je fakt, že tvN dala seriálu prostor ve svém středečním a čtvrtečním vysílání. A co je na tom tak zajímavého? V tomto vysílacím čase běžel naposledy seriál The 3rd Hospital před pěti lety. To by bylo na úvod všechno a teď už k meritu věci:

   Kim Hyun-joon (Lee Joon-gi) v seriálu začíná jako člen útvaru rychlého nasazení. Ve chvíli, kdy při jedné z akcí přichází o svého přítele, od jednotky odchází a z jeho smrti obviňuje elitní jednotku profilovačů včetně jejího velitele. U policie sice zůstane, ale jako detektiv. Nikdo kolem něho netuší, že je profilovač a dokonce ani to, že ve svém ročníku patřil k nejlepším. Při společném pátrání s NCI se dozvídá pravdu o pozadí někdejší akce a rozhodne se přijmout nabídku profilovačů k zařazení do jejich týmu.

   Stává se profilovačem v terénu, který má na starosti vyhodnocování chování sledovaných jedinců. On sám působí navenek tvrdě, ale je horkokrevný a ve skutečnosti i hodně empatický.

   Jsem zvědavá na další linii, protože jak naznačil druhý díl, s hlavní hrdinkou mají společného víc než jenom svoji profesi.

    
   Ha Seon-woo (Moon Chae-won) je vážná a chladná agentka, která rekonstruuje kriminální scény z pohledu oběti. Je tvrdá a neústupná nejenom k sobě, ale i k ostatním. Svoji práci vykonává se zápalem a bez ohledu na možná nebezpečí.

   Její otec vlastní jednu z nejznámějších advokátních kanceláří v Koreji, ale ona svoje zázemí před ostatními tají.  Stejně jako kostlivce ve skříni a svoje trauma z prvního případu u NCI, který je právě tím pojítkem s Hyun-joonem.

   Naznačená zápletka vzbuzuje zvědavost, nicméně doufám, že do romantiky seriál nezabředne. :^)


   Kang Ki-hyun (Son Hyun-joo) - velitel týmu. Zkušený a rozvážný muž, který je považován za nejlepšího profilovače v Koreji.

   Umí využívat úvahy, emoce, teorii i praxi k dosažení jediného cíle. Dopadení zločinců. Přesto i on má trauma z dávného případu, který nedokázal vyřešit a způsobil tím zbytečná úmrtí.

  Proto má i pochopení a slabost pro Hyun-joona a je to právě on, kdo ho povolá do týmu.

Teda popravdě, doufám, že se do nebezpečí nedostane jeho syn a těhotná žena (asi doufám marně), protože tohle jsou linie, které absolutně nesnáším. 
   Nana Hwang (Yoo Sun) - extravagantní ajťačka týmu dokáže na sítích najít prakticky cokoliv. Co se počítačů týká se téhle bílé hackerce hned tak někdo nevyrovná. Zároveň však přináší určité odlehčení a v týmu občas působí jako závan svěžího vzduchu.

   A nejenom to, dokáže se vcítit do nálad a starostí ostatních a občas působí jako máma, která se o celý tým starostlivě stará.

   Nevím jak vás, ale mě tahle osoba moc baví. Nějak mám slabost pro hackerky (aby ne po Healerovi, že jo?), i když tahle je zase úplně jiná, tak mně se její postava líbí. A na ančovičkové těstoviny bych ji pozvala klidně hned teď. :^)))
    
   Lee Han (Go Yoon) - "Ano, jsem génius" a mě tím ten kluk zabil. :^))) Nejmladší z týmu, ale zdaleka ne zelenáč. Jeho téměř dokonalá vizuální paměť si dokáže zapamatovat informace do neskutečných detailů. Jeho analýzy jsou prakticky bezchybné a je právoplatným členem týmu.

   On sám ale bezchybný není ani náhodou. Občas dokáže být hodně nepříjemný a pro svoji genialitu se nedokáže vcítit do druhých. Nicméně, i když působí jako chladný a racionální agent, občas vyhraje kluk v něm a on se změní v emocionálně nezralého mladíka.

   Jeho postava se mi moc líbí. Vždycky čekám s čím přijde a nad jeho suchými poznámkami či nechápavým výrazem směrem k obyčejným věcem se bavím. 
     Yoo Min-young (Lee Sun-bin) - bezesporu hlavní ozdoba týmu. A nejspíš proto má mimo jiné na starosti styk s médii. Je milá a přívětivá, což jsou vlastnosti, kterými si umí získal lidi a tím se dostat k informacím, které potřebuje.

   Až do svého nástupu k týmu aktivně sportovala, takže kontaktů, kterých může při své práci využívat má víc než dost. V prvních dvou dílech byla nepřehlédnutelná, i když její úloha zatím nijak zásadní nebyla. To se ovšem změní v díle třetím, kde se dostane do smrtelného nebezpečí.

   Mně osobně se Sun-bin moc líbí. Zatím jsem ji v ničem neviděla. Tedy až na cameo v Another Oh Hae-young, kde si ji z pochopitelných důvodů vůbec  nevybavím. Ale hrála v Missing Nine, které přeložila DoramaQueen, takže si ji hned po rozkoukaném Hwarangu proklepnu.
   Takže tohle je tým NCI, který nás bude ještě devět týdnů bavit a udržovat v napětí. Nevím, jak vy, ale já se už teď nemůžu dočkat dalšího dílu.
primi sui motori con e-max

Pouze registrovaní uživatelé mohou zanechat komentář. Prosím, přihlaste se.

Komentáře   

#13 Ainny 2017-08-02 18:55
Cituji Tyckin:
Na jaře jsme probírali s Pedrossem Daemang a říkal že to vidí hotové tak na příští jaro :D
Phoenix doufám nebude moc telenovela jak některé komentáře naznačily, ale Lee Eun-joo prostě žeru :-) Ačkoli vždy mne bolí u srdce když ji vidím... :sad:

A já si říkala, že je nějak v klidu. :lol:

Rozhodně je to živější než Summer Scent. ;-)
#12 Tyckin 2017-08-02 18:44
Na jaře jsme probírali s Pedrossem Daemang a říkal že to vidí hotové tak na příští jaro :D
Phoenix doufám nebude moc telenovela jak některé komentáře naznačily, ale Lee Eun-joo prostě žeru :-) Ačkoli vždy mne bolí u srdce když ji vidím... :sad:
#11 Ainny 2017-08-02 17:33
Cituji Tyckin:
Lee Joon-gi se nesmí kritizovat sic vám už Ainny nepřeloží ani řádek :D
Jelikož Daemang očekávám tak na jaře 8) tak jsem rozjel odkládaný seriál Bulsae (Phoenix) s úchvatnou Lee Eun-joo, hned v prvním díle fakt rozkošná a ještě se tam předvedla v plavkách :oops: Proč si jen zrovna tahle holka musela sáhnout na život... :cry:

Správně! A to samé platí i pro jeho seriály! :P :D

Jo, je tam úžasná a bolelo mě u srdce, když jsem to dělala. :cry: Ale skvělá je tam i Madam z Gu Family Book. Dokonalá psychopatka.

Už jsi mi odsunul termín dokončení na jaro? Jsem moc vděčná za tolik pochopení. Ale fakt se budu snažit to dodělat dřív. ;-)
#10 Tyckin 2017-08-02 17:19
Lee Joon-gi se nesmí kritizovat sic vám už Ainny nepřeloží ani řádek :D
Jelikož Daemang očekávám tak na jaře 8) tak jsem rozjel odkládaný seriál Bulsae (Phoenix) s úchvatnou Lee Eun-joo, hned v prvním díle fakt rozkošná a ještě se tam předvedla v plavkách :oops: Proč si jen zrovna tahle holka musela sáhnout na život... :cry:
#9 Ainny 2017-08-02 07:24
Cituji Carnivora:
Velice děkuji za objasnění kdo je kdo, bude se mi to hodit, zatím ani jednu z postav neshledávám otravnou a na zabití, ale to se zcela jistě může během sledování seriálu změnit. :D

Hlavně ať to není Joon-gi, to bych se fakt naštvala! Na toho se nesahá. ^_^
#8 Carnivora 2017-08-02 07:01
Velice děkuji za objasnění kdo je kdo, bude se mi to hodit, zatím ani jednu z postav neshledávám otravnou a na zabití, ale to se zcela jistě může během sledování seriálu změnit. :D
+3 #7 DoramaQueen 2017-08-01 09:04
Cituji Bri10:
Nene, já si počkám na další díly, oni se určitě rozjedou. Dva díly nedělají seriál. To je fakt. A neber si to tak osobně, ty to přeci netočíš :D. Fascinuje mě, jak vždycky vyskakuješ jak čertík z krabičky...


Naozaj si nemyslím, že by si sa mala k seriálu vyjadrovať, keď si ho nesledovala, ale preskákala. Lebo tvrdiť niečo čo nie je pravda a čo tam bolo vysvetlené, no ty si to nepostrehla je fakt... nepochopiteľné. :D :D Súkromie postáv sa tiež rieši v seriáloch úplne bežne, inak by si si predsa ťažko vybudovala k postavám nejaký vzťah. Áno, je to krimi, no chcem vedieť, akú majú vyšetrovatelia motiváciu k svojej práci. Chcem vedieť, prečo jeden detektív koná unáhlene, zatiaľ čo iný je chladný. Chcem sa do seriálu vžiť a prežívať tie prípady spolu s nimi a nie len zistiť, že sa stala vražda. Ja to neprekladám a tiež mi vadí, čo si popísala za hlúposti, takže toto nie je len názor Ainny ako prekladateľky tejto série, nevyskakovala. Ten tvoj komentár bol proste mimo. Jasné, že na to reagovala.
#6 Ainny 2017-08-01 08:25
Cituji Bri10:
Nene, já si počkám na další díly, oni se určitě rozjedou. Dva díly nedělají seriál. To je fakt. A neber si to tak osobně, ty to přeci netočíš :D. Fascinuje mě, jak vždycky vyskakuješ jak čertík z krabičky, když někdo napíše něco, s čím nesouhlasíš.

Prosím? Ty neznáš základy diskuze? Když mám opačný názor, tak mám dělat, co? Odkývat to? To neumím. Já jsem pouze napsala svůj názor na věc. A ano, svoje seriály budu obhajovat klidně do roztrhání těla. Což bys jako překladatelka mohla pochopit. Vidím jejich chyby, ale jsou to moje "děti" a těm člověk odpustí ledacos.

Pokud to působí jako vyskočení, pak s tím nic nenadělám, prostě jsem taková a takhle se vyjadřuju. Kdo mě zná, ten to ví. Kdo ne, má smůlu. Jenže v tomhle případě ti jaksi nedošlo, že mě nevytočila kritika seriálu. Co mě naštvalo je fakt, že přetáčíš a pak píšeš blbosti. Od někoho, kdo nesleduje pozorně a utíkají mu podobné detaily, je kritika dost nemístná. Kdyby tam nebyla zmínka o sestře, tak bych tě igonorovala stejně, jako ignoruješ ty mě, když ti napíšu na blogu a ty nemáš ani tolik slušnosti, abys mě poslala do piďous.

Cituji Bri10:

Já vím, že zhubnul kvůli Scarlet, jen to tam nebylo tak hrozně vidět. Asi to dělal ten kostým...

Tak já ho sleduju průběžně celý rok (koncerty, focení atd.), takže mi to nepřijde. Howgh.
#5 Bri10 2017-08-01 08:01
Nene, já si počkám na další díly, oni se určitě rozjedou. Dva díly nedělají seriál. To je fakt. A neber si to tak osobně, ty to přeci netočíš :D. Fascinuje mě, jak vždycky vyskakuješ jak čertík z krabičky, když někdo napíše něco, s čím nesouhlasíš.

Já vím, že zhubnul kvůli Scarlet, jen to tam nebylo tak hrozně vidět. Asi to dělal ten kostým...
+1 #4 Ainny 2017-07-31 15:11
Cituji Bri10:
...

Moje odpověď se asi nebude líbit tobě, ale když už jsi sem dala recenzi, kterou jsi spíš měla napsat na svůj blog, tak se taky rozepíšu.

Když se ti to nelíbí, tak je přece jednoduché to vypnout. Nejspíš ti uteklo, že Korejci koupili formát, nikoliv scénář. Ten si přizpůsobili podle svého. Mají svůj scénář a ten je prostě korejský. Ameriku v tom nehledej. To je jedna věc. Sice neznám Myšlenky zločince, ale znám dost dobře CSI, Beze stopy, Odložené případy a ve všech, opakuji ve všech, byly dějové linie týkající se soukromí hlavních hrdinů a kostlivců v jejich skříních. To je věc druhá.

Nejspíš ti díky tomu přetáčení mimo jiné uteklo, že unesená dívka NENÍ sestra hlavního hrdiny a btw to bylo celkem jasné už v prvním díle, čí sestra to je. Ale to je jedno. Myslím, že tvůrcům je úplně jedno, co tebe zajímá a co ne. Když se ti způsob zpracování nelíbí, tak se na to prostě nedívej. Co je pro tebe balast, je pro jiného zajímavé. Proto si myslím, že sis to opravdu měla spíš napsat na blog. Tenhle článek nehodnotí seriál, pouze představuje šestici hlavních hrdinů a moje poznámky k nim. Po dvou dílech je na hodnocení až moc brzy, takže bych si hodnotit ještě nedovolila. Ještě bude osmnáct dílů. A že tobě se to nelíbí, mě popravdě ani moc nepřekvapuje.

A Joon-gi? V čem je problém? Psalo se to všude možně a myslím, že i u nás to ví snad každý, kdo sledoval Scarlet Heart, že kvůli roli Wang Soa musel zhubnout patnáct kilo. To, že je nenabral zpátky, je věc jiná. Otázka je, jestli to při jeho pracovním vytížení je vůbec možné. A navíc je to čistě jeho věc. Já osobně neřeším, jestli je hubený nebo ne. Nic s tím stejně nenadělám. Jeho váha na jeho herectví nemá vůbec žádný vliv. A votom to je.

Překlad / Translate

Czech Chinese (Traditional) English Filipino French German Hungarian Italian Japanese Korean Polish Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Ukrainian Vietnamese

DoramaQueen

Ivuše

Jak na titulky

Nejenom pro začátečníky (Ajvngou)
Časování (Ajvngou)
Gramatika (Ajvngou)
Dialogy a něco navíc (titulky.com)
Programy (forum.akihabara.cz)
SW a mp4 (titulky.com)
Vysvětlivky (titulky.com)
Přečasování - SW (ainny.cz)
Přečasování - Aegisub (ainny.cz)
Korektury (ainny.cz)
Parametry (ainny.cz)

Můžu doporučit

Weby:
A Japonsko! - blog - Japonsko
Asiantitulky - fórum
Yeogsaga - blog - historie
SerialZone - databáze seriálů
Titulky.com - databáze titulků
Tuax - seznam přeložených filmů

Překladatelé:
DoramaQueen
Eunka
Ivuše
Pethushka
Sharra
Taja
Sonmi
Soobin
Zíza

Podpora

Pokud máte web a rádi moje titulky, pak mě potěší, když mě podpoříte odkazem a ikonkou.

Kontakt

Pavlač
Kontaktní formulář
-----
© Ainny 2011 - 2018
Layout / slideshow by DQ
-----
TOPlist


Nenahrávejte, prosím, titulky z těchto stránek bez mého vědomí na jiné weby a nedělejte z nich hardsuby.
Vždycky je možné buď uveřejnit odkaz sem, nebo se domluvit. Děkuji za pochopení.