foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Únor
Deserving of the Name jsem dodělala rychleji, než jsem čekala, takže teď se s plným nasazením vrhnu na Daemang. Je docela dobře možné, že ho stihnu udělat před začátkem noona romance, takže mi zůstane jenom poslední rest. Úžasný pocit. Bad Guys zatím nečekejte, protože dvojka nemá titulky a chtěla jsem udělat obě série najednou.Titulky

Přihlášení

Výhody registrace

Odběr novinek

Už si nemusíte hlídat nové titulky a články na webu. Stačí se přihlásit k odběru novinek a nic vám neuteče.

captcha 

Nejnovější titulky

23. 2. Daemang EP19
17. 2. Daemang EP18
14. 2. Daemang EP17
10. 2. Daemang EP16 
  6. 2. What is the Ghost Up To?
  3. 2. Deserving of the Name EP15 a 16
31. 1. Deserving of the Name EP14
27. 1. Deserving of the Name EP13
24. 1. Deserving of the Name EP12
21. 1. Deserving of the Name EP11

Co (a proč) právě sleduji

Jewel in the Palace
31/54

Boha, jeden by nevěřil, jaký nervák se točí kolem královské kuchyně.
-----
While You Were Sleeping
24/32

Suzy + Jong-suk + taja = už bych to měla dokoukat.
-----
Hwayugi
03/16

Li... Li... Lišák!!! Konečně! ♥

Plán překladů

Discovery Of Romance
Love 2000
Mighty Chil Woo
Mawang
Něco japonského :^)
Invincible Parachute Agent
Winter Sonata
Něco japonského
Super Rookie
Resurrection
Něco japonského
The Family is Coming
Bad Guys
Něco japonského

Bez záruky, protože Lee Joon-gi (a pár dalších)... ;^)

Dlouhodobé projekty

JG Style (15. díl)
Časování: 12:59,866/12:59,866
Překlad: 046/140
-----
7. 12.. Lee Sun Shin is the Best (17. díl)
HOTOVO!
-----
Candy Candy
Překlad: 027/280
POZASTAVENO
-----
Route 66
POZASTAVENO

Korektury

I Hear Your Voice - 11. díl
Titulky jsou na Aki.   [Spoilery] V podstatě mám čtyři typy seriálů. Takže nějaké pěti nebo desetibodové hodnocení je mi celkem na pytel. Do první skupiny patří ty seriály, které jsem prostě nedokoukala. Nemám ve zvyku proklikávat. Než to, tak to raději celý seriál zahodím. Zbytečně bych si spoilerovala, kdybych se k tomu či onomu chtěla jednou vrátit. Do druhé kategorie pak patří to, co jsem sice z nějakého důvodu dokoukala, ale žádná hitparáda to taky nebyla a brzy se mi vykouří z hlavy. V té třetí už jsou věci, které mě bavily hodně, pravděpodobně si je budu pamatovat a klidně si je ještě někdy pustím. V té poslední pak mám seriály, které se mi vypálí do srdce a přemýšlím o nich dlouho po skončení. Na rozdíl od třetí skupiny si ale nejsem jistá, jestli si je ještě někdy pustím, protože by v tom mohla být jistá dávka masochismu.

   Do té poslední skupiny patří právě dokoukaný seriál My Spring Days. Dlouho jsem ho chtěla překládat, protože představitel hlavní mužské role patří k mým nejoblíbenějším hercům. Teď jsem ráda, že jsem nemusela. Při mé povaze a při tom, jak všechno prožívám, bych byla na konci asi podobně rozsekaná jako po Sccarlet Heart. Tím spíš, že tady jsem až do předposledního dílu (kecám, až do posledních pěti minut) věřila v pohádkový konec.   Ty poslední dva díly byly tak hrozně dlouhé a tak trýznivé... A já až do samotného konce doufala v zázrak. Zázrak, který se bude rovnat tomu, kdy Bom-yi ušla posledních pár metrů na větrný kopec. Byla jsem přesvědčená, že to je náznak konce samotného. Nebyl...

   Přiznávám se, že když se mi na monitoru objevilo: "Ve chvíli, kdy mě opustila, vypadala šťastně. Bylo to, jako by věděla, že umožní prožít zázračný jarní den někomu jinému." jsem se rozbrečela naplno a na poslední repliku, která zazněla do úžasně udělané poslední scény: "Tohle bylo jarní období mého života, protože jsem byla s tebou, koho jsem vroucně milovala."  už jsem prakticky neviděla. A taky se přiznávám, že jsem u těch posledních dvou dílů vypila skoro celou flašku soju, protože jsem prostě byla rozebraná na součástky. Nebudete mi to věřit, ale já brečela ještě ráno, když jsem si na ten závěr po probuzení vzpomněla. Dneska se už dostávám trochu do normálu, ale ta jeho bolest, tu ještě pořád cítím na srdci jako balvan. Ale o tom srdcovky jsou, ne? :^)
   Co napsat k hercům? Choi Soo-young jsem do teď vůbec neznala, ale její herecký projev se mi moc líbil. Byla úžasně přirozená a měla jsem pocit, že vůbec nehraje. Že svojí rolí žije a láska i bolest, které cítí, jsou skutečné. Určitě se s ní ještě na něco podívám.

   Naproti tomu Kam Woo-sunga mám ráda od první chvíle, kdy jsem ho v Králi a klaunovi viděla a seriál Alone in Love moje sympatie jenom potvrdil. Jak jsem psala, on byl hlavním důvodem, proč jsem seriál chtěla překládat. A pokud se jednou pustím do 60dílného seriálu z období Pekče King Geunchogo, bude to také kvůli němu. No, trochu i kvůli korejským dějinám, které mě zajímají. ;^) Ale abych se vrátila k My Spring Days. Jeho Dong-ha byl naprosto uvěřitelný a jeho herecký projev odpovídal přesně charakteru opatrného, zodpovědného, ale pořád muže, který má právo na lásku. Je jí zaskočen a v první chvíli neví, co si s ní počít. Tím spíš, že ta kterou má rád, je proti němu tak hodně moc mladá. Mladá a paličatá, takže navzdory korejské nátuře, konvencím a vlastně všemu a všem se nenechá odehnat, takže jí nakonec zákonitě musí podlehnout. I když mu to přinese druhou obrovskou bolest. Bolest, která byla jiná než v případě jeho první ženy. Bolest, na kterou se mohl připravit, ale která nemohla být o nic menší.

   Seriál jako celek má dobře napsaný a uvěřitelný scénář. Je podkreslený nádherným soundtrackem, který si za chvilku nahraju na iPod a lokace, v kterých se odehrává, vás lákají k návštěvě. Asi bych se měla víc rozepsat o seriálu jako takovém, ale neumím psát recenze a vlastně ani nechci. Jenom jsem se chtěla vypsat ze svých pocitů a z toho, že pro mě tenhle seriál znamená to samé jako třeba Scarlet Heart, Snow Queen nebo God, Please, Give Me More Time!

primi sui motori con e-max

Pouze registrovaní uživatelé mohou zanechat komentář. Prosím, přihlaste se.

Komentáře   

#4 Ainny 2017-02-13 17:44
Cituji DoramaQueen:
Akože ja nie som uplakaná, ale len z tvojej reakcie je mi jasné, že z tohto by som potrebovala po ruke vreckovky. Dávam si k tomu hviezdičku, že si to niekedy pozriem. Možno po nejakom rozchode, aby som sa dorazila. Vyzerá to na srdcovku. Doslova asi. :D Ach jaj... len z toho čo si tu popísala je mi smutno a to ani neviem o čom presne hovoríš - to je už čo povedať.

No jo, ale to už ten smutný konec budeš čekat. Já s tím vůbec nepočítala. To bylo hrozný! :cry:
Ale seriál je nádherný. Vůbec času, který jsem mu dala, nelituju.
#3 DoramaQueen 2017-02-13 17:26
Akože ja nie som uplakaná, ale len z tvojej reakcie je mi jasné, že z tohto by som potrebovala po ruke vreckovky. Dávam si k tomu hviezdičku, že si to niekedy pozriem. Možno po nejakom rozchode, aby som sa dorazila. Vyzerá to na srdcovku. Doslova asi. :D Ach jaj... len z toho čo si tu popísala je mi smutno a to ani neviem o čom presne hovoríš - to je už čo povedať.
#2 Ainny 2017-02-12 15:47
Cituji tomt:
...

No, já dělala Summer Scent. Prakticky stejné téma, takže mě ze začátku to zhoršení nepřekvapilo a řekla jsem si: Ejhle stejná zápletka. Až když mi začalo v tom patnáctém díle docházet, že tady to bude jinak, se mi začalo dělat mdlo a šla jsem si otevřít to soju. Ale pořád jsem si to nechtěla připustit. :-)
Já ho do topky zatím nedala, protože nevím, co vyhodit. Ale rozhodně patří, jak jsem psala v článku, mezi ty, které mě zasáhly přímo do srdce a ta bolest hlavního hrdiny byla úplně hmatatelná. :cry:
+1 #1 tomt 2017-02-12 15:38
Já měl to samé. Do poslední chvíle jsem doufal, že to skončí happyendem...

Jako viděl jsem už hodně doram, hodně se mě jich líbilo, pár bylo o ničem, ale tento seriál....ten putuje do mé topky úplně nahoru.

Od seriálu jsem nic nečekal, ani jsem nikde nezjišťoval o čem to bude. Viděl jsem na to hotové titulky, tak abych se nenudil, tak jsem si to stáhnul, aby bylo čím zabít večerní nudu.

Nakonec to dopadlo tak, že tohle je jeden z mála seriálů, na který asi nikdy nezapomenu.

Překlad / Translate

Czech Chinese (Traditional) English Filipino French German Hungarian Italian Japanese Korean Polish Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Ukrainian Vietnamese

DoramaQueen

Ivuše

Jak na titulky

Nejenom pro začátečníky (Ajvngou)
Časování (Ajvngou)
Gramatika (Ajvngou)
Dialogy a něco navíc (titulky.com)
Programy (forum.akihabara.cz)
SW a mp4 (titulky.com)
Vysvětlivky (titulky.com)
Přečasování - SW (ainny.cz)
Přečasování - Aegisub (ainny.cz)
Korektury (ainny.cz)
Parametry (ainny.cz)

Můžu doporučit

Weby:
A Japonsko! - blog - Japonsko
Asiantitulky - fórum
Yeogsaga - blog - historie
SerialZone - databáze seriálů
Titulky.com - databáze titulků
Tuax - seznam přeložených filmů

Překladatelé:
DoramaQueen
Eunka
Ivuše
Pethushka
Sharra
Taja
Sonmi
Soobin
Zíza

Podpora

Pokud máte web a rádi moje titulky, pak mě potěší, když mě podpoříte odkazem a ikonkou.

Kontakt

Pavlač
Kontaktní formulář
-----
© Ainny 2011 - 2018
Layout / slideshow by DQ
-----
TOPlist


Nenahrávejte, prosím, titulky z těchto stránek bez mého vědomí na jiné weby a nedělejte z nich hardsuby.
Vždycky je možné buď uveřejnit odkaz sem, nebo se domluvit. Děkuji za pochopení.