Titulky od vás

Přihlášení

Odběr novinek

Už si nemusíte hlídat nové titulky tady na webu. Stačí se přihlásit k odběru novinek a nic vám neuteče.

Čekanky

Sdílení

Jak na titulky

Nejenom pro začátečníky (Ajvngou)
Časování (Ajvngou)
Gramatika (Ajvngou)
Dialogy a něco navíc (titulky.com)
Programy (forum.akihabara.cz)
SW a mp4 (titulky.com)
Vysvětlivky (titulky.com)
Přečasování - SW (ainny.cz)
Přečasování - Aegisub (ainny.cz)
Korektury (ainny.cz)
Parametry (ainny.cz)

Seznam článků

   Vůně léta je seriál pro dlouhé zimní večery. Je létem provoněný stejně jako ty louky, v kterých se chvílemi odehrává a věřím, že by dokázal prosvětlit zachmuřený den. Je to seriál pro romantické melancholiky. Nebo melancholické romantiky? Milovníci akce si rozhodně nepřijdou na své a spíš je bude nudit. Ono se v něm zdánlivě nic moc neděje a děj plyne pomalu, pomaloučku. Zatím můžete číst klidně dál, až začnu prozrazovat děj, tak na to včas upozorním.

   Hlavní hrdinové diváka zamotávají do sítí svých vztahů. Ono se taky není, co divit, když role jsou obsazené tak, jak jsou. Son Ye-jin není nutné představovat. Její jméno je zárukou dokonalého hereckého výkonu, protože ona svoje role nehraje, ale v dané chvíli jimi žije. Tady tomu není jinak a já se musím držet, abych na ni zase nepěla ódy. Pro mě je to prostě jedna z nejlepších hereček nejenom v Asii, ale na celém světě. Jejího partnera hraje Song Seung-hun, s kterým mám tu čest poprvé. A jsem překvapená. Stejně jako Ye-jin svoji roli prostě žije. Nehraje ji. Smutek v jeho očích se nedá přehlédnout ani ve chvílích, kdy se usmívá. Po roli Min-wooa se dokonale hodí a asi nejedna divačka by si přála mít tak pozorného, něžného a laskavého partnera po svém boku.
   Seriál je podkreslen hudbou, kterou není možné přeslechnout, stejně jako ústřední písničku, která každý díl zakončí. K nepřehlédnutí je i kamera, která jemnou mlhovinou, světlem nebo hrou stínů zvýrazňuje ty nejromantičtější scény a tím je umocňuje na druhou.

   A o čem, že to vlastně je? Děj je jednoduchý. Hae-won má těžkou srdeční vadu a jedinou nadějí na život je pro ni transplantace. Naštěstí pro ni se najde dárce. Její naděje na plnohodnotný život je ale vykoupena bolestí Min-wooa, který v ten samý den ztratí snoubenku. Pak nás děj posune o tři roky dál a ti dva se poprvé potkávají na letišti. Min-woo si dívky, která spěchá za svým snoubencem nevšimne. Ale jí se z ničeho nic, ve chvíli kdy ho míjí, rozbuší srdce (slyšitený tlukot srdce v té scéně mi způsobil husinu). Po druhé se setkají v horách a je to setkání, které znepokojí i Min-wooa. Neznámá dívka mu tolik připomíná jeho zesnulou lásku...

   Dál už to bude jenom pro ty, co došli stejně jako já do třináctého dílu.


  
   Takže... berte mě s rezervou. Navíc nepíšu recenzi, ale prostě se jenom vykecávám. Tím pádem to možná bude trochu zmatené, ale prostě moje myšlenky si žijí svým životem a já je zkrotit nedokážu.

   Vždycky říkám, že mi na hodnocení stačí tři stupně. Líbí, nic moc, nelíbí. A Summer Scent se mi líbí. Je to přesně ten typ seriálu, které mám moc ráda. Teď, když jsem za půlkou, lituji, že jsem s ním nezačala dřív. Pro mě je jedním z nej. Prakticky od začátku jsou v něm scény, při kterých přestávám dýchat. Ani ne tak napětím, ale protože mě prostě berou za srdce. Ono to takhle zní pateticky, ale hrozně se mi třeba na začátku líbilo prolínání chování Hae-won a Un-hae. Vzbuzovalo tolik představ o tom, jak to asi bude dál.
   Miluju příběhy s náznaky tajemství, protože si můžu představovat, co bude dál. A tady se mi jich dostalo požehnaně a většina z nich se vyvíjí (mám na mysli obsahově) přesně tak, jak jsem si představovala. Někdo by řekl: předvídatelný děj. Ale tak to není. Tuším, čeho se hrdinové doberou, ale nevím jak. Od chvíle, kdy se objevil táta Un-hae, jsem se těšila na jeho setkání s Hae-won. K němu pochopitelně došlo, ale úplně jinak, než jsem čekala. Teď jsem zase zvědavá, jak se vyvine vztah rodičů Un-hae a v dětství osiřelé Hae-won. Myslím, že to bude asi velmi, velmi dojemné a hrozně se na to těším. Kapesníky mám.
   Stejně jsem byla zvědavá i na chvíli, kdy oba zjistí, čí srdce Hae-won vlastně má. To už vím, a zase to bylo hezčí, než v mých představách. I když jenom tak na půl, protože třináctý díl skončil tak, že Min-woo už to ví, ale  Hae-won ještě ne. Jaká bude její reakce? Jak se asi zachová? A co druhá část přívěsku? Kdy si Hae-won uvědomí, že patří k tomu, co nosí Min-woo? Kdy přijde na to, že jsou to dva kousky jednoho celku, které k sobě vždycky najdou cestu? Otázky, samé otázky... A před námi je ještě sedm dílů, které budou určitě plné bolesti i nadějí. Ale věřím, že tady nás čeká krásný a sladký konec. Jiný se nepřipouští. ;^)
   Kdo mě ale točí, jsou tihle dva nahoře. Nejdřív mi pila krev, ale fest, Jung-ah. Nesnáším tyhle vlezlé typy. Stokrát jí ten chlap řekne, že ji nechce a ona to prostě nevzdá. Je přesvědčená, že ji prostě musí milovat. Jo a jo a jo! Jenže ono ne. Ve chvíli, kdy zjistila pravdu a začala kolem sebe kopat, jsem na ni změnila názor. Její reakce a chování jsou naprosto úměrné situaci. Sobec na kvadrát je pořád, ale na rozdíl od svého bratra má hrdost.

   Jung-jae je posedlý. Posedlý Hae-won, které se nechce vzdát. Raději se stane rohožkou, na které by si objekt jeho lásky klidně mohl čistit boty. Hlavně, že bude s ním. To jestli bude šťastná nebo ne, je mu celkem šumák. Šumák v tom smyslu, že on je přesvědčený, že může být šťastná jenom a pouze s ním. Strašně mi tou umanutostí leze na nervy. Jasně, nebýt tam, tak je o zápletku míň, ale já prostě tyhle typy fakt nemusím a nejraději bych mu občas nabančila. Minule to s tím rádoby pokusem o znásilnění (nebo co to jako bylo) fakt přehnal a definitivně si to u mě rozlil.


   Myslela jsem, že tu budu psát tak nějak průběžně, ale ono to nešlo. Ponořila jsem se do příběhu tak, že jsem na nic jiného neměla ani pomyšlení. To vlastně nemám ani teď, ale když se z toho nevypíšu, tak to zapomenu. Jenže čím začít. Koncem? Asi jo. Docela často na konce korejských seriálů nadáváme, ale tady nemůžu říct ani popel. Tak strhující, šokující a v závěru kouzelný poslední díl jsem už hodně dlouho neviděla.
  
   Když jsem v titulcích zahlédla, že Hae-won zemřela, tak jsem měla, co dělat, abych nezavřela notes a nevypustila hodně neslušné slůvko. Docela bych chtěla být u toho, co to udělalo s vámi. Já viděla, že mě čeká ještě patnáct minut, takže jsem odmítala uvěřit. Ale co vy? Vy koukáte v přehrávači a tam zbývající čas nemusí být vidět. Kdo myslel, že to je konec a hezky peprně si zaklel? Přiznejte se. ;^)
   Poslední scénu jsem si pak pustila snad desetkrát. Jednak jsem upravovala titulky a druhak byla prostě nádherná. Maličko mi připomněla Fénixe. Tím jeho načasováním. I tady bylo hodně důležité a hlavní hrdinové se prostě museli setkat v tu správnou chvíli.

   Něco z toho, na co jsem se těšila, nevyšlo. Ale díky tomu konci vím, že někdy v budoucnu k tomu dojde. Nebo aspoň já chci, aby k tomu došlo a můžu si to představovat.
 
   A ještě jednu scénu musím zmínit. Tu, v které Min-woo přesvědčuje Hae-won, aby šla na operaci. Až jednou někde zase zaslechnu Schubertovu Serenádu vybaví se mi právě tahle scéna. Tak plná naděje a bolesti.
     Bože, já jsem toho tak plná, že nevím, co psát. V hlavě se mi mele páté přes deváté. Já prostě tyhle pomalé příběhy, které někoho můžou nudit, miluju. Nevadí mi, že se v podstatě řeší jedno a to samé dokola. Ono jde o to, jak se to řeší. A kdo to řeší. Tady to byl herecký koncert doprovázený nádhernou hudbou i kouzelnou scenérií. Nevěřila bych, že šest lidí dokáže utáhnout 20dílný seriál. Jasně, postav tam bylo víc, ale v 95 % času byl v záběru někdo z těch šesti a mě nenudila ani jedna jediná vteřina. Nevím, jestli ještě někdy narazím na takhle krásný příběh. Určitě se mi bude v budoucnu líbit spousta dalších věcí. Ze spousty budu určitě rozhozená, ale Summer Scent je jenom jeden. Na ten se zapomenout nedá.

Smutnou nevěstou se loučím s Vůní léta. Nezapomeňte se podívat do Galerie, kde je tradičně spousta obrázků.Pouze registrovaní uživatelé mohou zanechat komentář. Prosím, přihlaste se.

Komentáře   

#13 Pedro 2015-06-10 17:44
Halo halóó :eek: , prosím prosím, smutně koukám titule k osmnáctečce pro Pedrita ještě dnééééés!!! Klidně i bez korektůry. Potřebuju svou pravidelnou dávku BOŽSKÉ drogy neb bez ní se ze mě stane běsnící krvelačná bestie! To si přece nevemeš na triko Guručko moja nej nej nej :lol: :-* :lol:
#12 Ainny 2015-06-04 22:25
Cituji emma:

Já jsem spojovala její transplantaci s jejím "druhým" narozením, proto jsem pátrala po těch třech letech, to mně asi uniklo....

První díl - Min-woo vejde do kanceláře a po přivítání se ho kamarád ptá:

86
00:09:10,129 --> 00:09:12,154
Jaký je to pocit,
vrátit se po třech letech?

Takže tak nějak předpokládám, že odjel krátce po tom, co Un-hae zemřela. :roll:
#11 emma 2015-06-04 22:09
Cituji Ainny:
Cituji emma:
Ahojky Ainny, teď jak čtu nahoře ten obsah pod fotkou, tak je tam věta : Pak nás děj posune o tři roky dál...... atd. Já jsem myslela, že o dva roky, ptz se v tom jednom nebo dvou dílech mluví o jejích druhých narozeninách, což je zřejmě od transplantace nového srdce. Takže teď nevím ? I když ve své podstatě to nemá žádný význam :-)

Druhými narozeninami je myšleno, že se znovu (tedy podruhé) narodila. Ne, že je to dva roky od operace. ;-)

Já jsem spojovala její transplantaci s jejím "druhým" narozením, proto jsem pátrala po těch třech letech, to mně asi uniklo....
#10 Ainny 2015-06-04 20:55
Cituji emma:
Ahojky Ainny, teď jak čtu nahoře ten obsah pod fotkou, tak je tam věta : Pak nás děj posune o tři roky dál...... atd. Já jsem myslela, že o dva roky, ptz se v tom jednom nebo dvou dílech mluví o jejích druhých narozeninách, což je zřejmě od transplantace nového srdce. Takže teď nevím ? I když ve své podstatě to nemá žádný význam :-)

Druhými narozeninami je myšleno, že se znovu (tedy podruhé) narodila. Ne, že je to dva roky od operace. ;-)
#9 emma 2015-06-04 20:51
Ahojky Ainny, teď jak čtu nahoře ten obsah pod fotkou, tak je tam věta : Pak nás děj posune o tři roky dál...... atd. Já jsem myslela, že o dva roky, ptz se v tom jednom nebo dvou dílech mluví o jejích druhých narozeninách, což je zřejmě od transplantace nového srdce. Takže teď nevím ? I když ve své podstatě to nemá žádný význam :-)
#8 Pedro 2015-06-02 07:31
:lol: :-* :-* :-* :lol:
#7 Ainny 2015-06-01 13:54
Cituji emma:
Díky za tak rychlé titulky (Pedros tlačí na pilu, viď? :DDD), teď jsem viděla božskou v trochu jiné roli v Open city a z mého úhlu pohledu jí sednou tyhle role přece jen víc i když v Baekyahaeng byla skvostná :lol:

Jenom trošku. On už ví, že moc tlačit nesmí, bo se pak šprajcnu. Ale teď už je spokojenej, protože ví, že až udělám patnáctou Císařovnu, tak pojedu jenom Summer. To se nedá, já všechno hrozně prožívám a už nevydržím čekat. :-*
#6 emma 2015-06-01 11:00
Díky za tak rychlé titulky (Pedros tlačí na pilu, viď? :DDD), teď jsem viděla božskou v trochu jiné roli v Open city a z mého úhlu pohledu jí sednou tyhle role přece jen víc i když v Baekyahaeng byla skvostná :lol:
#5 Ainny 2015-05-27 20:20
Cituji emma:
Díky moc za titulky i když snad rozhadrovat to moje srdce snad ani víc nejde, takže si myslím, že to zvládnu v relativní pohodě :sad: :-)

Naifko, to nejhorší nás teprve čeká... :-*
#4 emma 2015-05-27 19:50
Díky moc za titulky i když snad rozhadrovat to moje srdce snad ani víc nejde, takže si myslím, že to zvládnu v relativní pohodě :sad: :-)

Nenahrávejte prosím titulky z těchto stránek bez mého vědomí na jiné weby a nedělejte z nich hardsuby.
Vždycky je možné buď uveřejnit odkaz sem nebo se domluvit. Děkuji za pochopení.