foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Titulky od vás

Přihlášení

Odběr novinek

Už si nemusíte hlídat nové titulky tady na webu. Stačí se přihlásit k odběru novinek a nic vám neuteče.

captcha 

Sdílení

Jak na titulky

Nejenom pro začátečníky (Ajvngou)
Časování (Ajvngou)
Gramatika (Ajvngou)
Dialogy a něco navíc (titulky.com)
Programy (forum.akihabara.cz)
SW a mp4 (titulky.com)
Vysvětlivky (titulky.com)
Přečasování - SW (ainny.cz)
Přečasování - Aegisub (ainny.cz)
Korektury (ainny.cz)
Parametry (ainny.cz)

   Tohle bude SPOILEROVACÍ článek, protože to prostě musí ven. Something in the Rain je natolik výjimečný seriál, že si zaslouží ještě pár slov. Nečekejte recenzi, tu psát mě nebaví, ale jsem toho tak plná, že to musím vypustit, abych se mohla vrhnout na Právníka. Už mě znáte, takže víte, že prostě jenom sypu písmenka na sklo.  😄
   Začnu hlavní hrdinkou. Jednak je dáma a druhak je mojí jedničkou od prvopočátků. Son Ye-jin a její Jin-ah. Nevím, co a s kým by musela hrát, aby to hrála tak mizerně, že bych jí neuvěřila. I v téhle roli byla naprosto uvěřitelná a já mám pocit, že svoji roli nehrála, ale prostě jí žila. Uťápnutá Jin-ah mě hodně překvapila. Od začátku jsem byla přesvědčená, že ona bude tím slabším článkem nerovného páru. Dokud měla svoji lásku, stala se z ní silná baba, která je schopná čehokoliv. Postavit se rodičům, postavit se šikaně na pracovišti. Prostě nepřátel se nelekala a na množství nehleděla. 😃 Jenže ve chvíli, kdy JEHO ztratila, na chvilku zeslábla a nechala se semlít společností. To mě zklamalo. Na druhou stranu to bylo tak krásně lidské a pochopitelné, že to seriálu přidalo na věrohodnosti..
   Koho mi ale líto nebylo ani trochu, byl Jun-hui. Ten Jun-hui, který měl na začátku hubu plnou keců, jak všechno zvládnou, a nakonec to byl on, kdo zbaběle utekl. Hrozně se mi líbilo, jak mu to v posledním díle Jin-ah vrazila s tím, že se s ním rozejít nechtěla. Že to on se urazil jak malý kluk, utekl a nechal ji v tom máchat pěkně samotnou. Co měla dělat? Ona, která od problémů neutíkala, ale potřebovala oporu, která v danou chvíli selhala. Okecávat to tím, že to chtěl kvůli ní, a že prostě pojedou a basta. Když ne, tak se urazil a vůbec mu nedošlo, že se chová úplně stejně, jako její nadřízení. No, ale hlavně, že v tom posledním díle mu to došlo a já mu mohla odpustit. Jeho představitele Jung Hae-ina mám už nějakou dobu v hledáčku. Miluju jeho sladký úsměv a tohle byla role přesně pro něho a myslím, že z něho nějakou dobu nespustím oči. Zamilovaný Jun-hui, byl prostě zamilovaný a kouzelný... 😍
   Klišé o tři roky později neřeším, už jsem to někde psala, že mám ve svém okolí pár, kterému neuškodilo ani o deset let později a dalších víc než deset už spolu jsou. Takže ano, věřím, že láska může tak dlouho vydržet. Tady to byla nutnost k vykreslení jednotlivých charakterů. A právě i k vysvětlení toho, jak to před těmi třemi lety oba dva cítili. Bylo krásné vidět, jak Jun-huiovi dochází, že se zachoval zbaběle a on je tím, na kom leží větší díl viny. Žena není a nemůže být jenom maňáskem na mužské ruce. Tohle je přesně rukopis režiséra Ahna, který se ve svých seriálech obrací proti korejské společnosti a poukazuje na její nešvary. Tím byla i zápletka sexuálního harašení na pracovišti. Ta byla tady zpracovaná úplně mistrně a přesně poukázala na charaktery jednotlivých účastníků.

   Kritice neušli ani rodiče jako takoví. Dominantní snobská matka a chápavý otec, který si ale doma neumí dupnout. Líbila se mi postava bratra, kterému vztah jeho kamaráda a sestry otevřel oči, a který pochopil, že by mohl dopadnout stejně jako sestra, pokud se bude jenom dívat.
   Seriálu neuškodila ani delší stopáž, která byla vyplněná mimo jiné i nádherným a netradičním soundtrackem. Celou dobu mi znělo v hlavě "Zpívání v dešti" a byla jsem ráda, že ho připomněli i tvůrci a dali film do televize v jednom z prvních dílů. Divák s romantickou duší si musel přijít na své, protože oba hlavní hrdinové si dokonale sedli a oba hráli s takovou lehkostí, že už se pochopitelně objevují fámy o jejich vztahu i mimo kameru. A je to vidět i na záběrech mimo scénu, dost často končili se smíchem. Když se sejde dobrý scénář, skvělý režisér a výborní herci, tak prostě musí vzniknout netradiční, civilní a hlavně uvěřitelné dílo. A to, i když ten předposlední díl a Jun-huiův utěk mě fakt dožraly. 😃

Pouze registrovaní uživatelé mohou zanechat komentář. Prosím, přihlaste se.

Komentáře   

# Ainny 2018-08-28 19:36
Cituji Tyckin:
...

Měla, ale neutíkala! Byla lepší! :D

A i když jsem už propadla něčemu jinému, k nim bych se od minuty vrátila. :D Jeden z nejlepších párů, které znám. :D
# Tyckin 2018-08-28 19:33
Tak že toho chudáka tak haníte za "útěk" do USA celkem chápu, ale Noona taky měla nemálo přešlapů ;-) Sice mi tenhle způsob zakončení seriálu a následně "o pár let" později úplně neseděl, ale což, nějak z toho museli vybruslit :-)
# Ainny 2018-08-09 09:54
Cituji lioncel:
...

Perfektně vystižené. Máti byla tragická postava, žíjící ve svém vlastním světě. Alespoň ten záblesk lásky na konci znamenal příslib do budoucna. :-)
# lioncel 2018-08-09 09:09
Jeden z těch nejlepších, čti: lidsky naprosto věrohodných, uvěřitelných seriálů, bez zbytečného patosu a hlavně bez jakéhokoliv směšného přehrávání .. Už ten prvotní nápad - partnerka v páru je ta starší ... ..Ovšem za mě, ta její matka byla naprosto úžasná, nádherně zahraná, svým způsobem téměř tragická postava - totálně úplně zblblá normou a morálkou ve společnosti, kde postavení a majetek je vše určující a všemu naprosto dominující - vlastní dceru by klidně vehnala do manželství, kde by byla už od úplného počátku nešťastná a zoufalá .. ale matinka by se před známými mohla chlubit postavením zetě a tím, že je dcera zajištěná, to pro ni bylo nejdůležitější - úplně příšerná představa .. zahrála ji ovšem skvěle, co skvěle, dokonale - pěnil jsem pokaždé, když promluvila - ona to tak skutečně cítila, myslela to (dle sebe) dobře - o to byla děsivější ... ..Ta dvojka k sobě krásně pasovala, slušelo jim to spolu moc.. Výborné obsazení i všech vedlejších rolí.. …I za mě, naprostá spokojenost…
# Ainny 2018-08-06 23:37
Cituji Carnivora:
Zrovna jsem to dokoukala. Ten konec mě dojal. :cry: Já si naopak myslím, že vinu na tom krachu nesli oba, co se mi neskutečně příčilo bylo když si lhali, nenáviděla jsem chvíle v nichž ona z něj dělala dítě a ze sebe tu silnou a přitom za dveřma brečela. Každopádně seriál jsem si užila, moc děkuju za titulky a soundtrack jen tak neoposlouchám, písně jsou nádherné. Budu se těšit na další tvé překlady.

Jasně že oba, ale on imho větší. Radila se s ním, jestli proti tomu harašení jít, on řekl, že jo. Ona mu to řekla dobře, že stará Jin-ah by utekla, ale díky němu se změnila a útěk pro ni už nebyl řešením. Nějaký krach mezi nimi být musel. A díky bohu, že přišel až takhle na poslední chvíli.
# Carnivora 2018-08-06 21:57
Zrovna jsem to dokoukala. Ten konec mě dojal. :cry: Já si naopak myslím, že vinu na tom krachu nesli oba, co se mi neskutečně příčilo bylo když si lhali, nenáviděla jsem chvíle v nichž ona z něj dělala dítě a ze sebe tu silnou a přitom za dveřma brečela. Každopádně seriál jsem si užila, moc děkuju za titulky a soundtrack jen tak neoposlouchám, písně jsou nádherné. Budu se těšit na další tvé překlady.
# Ainny 2018-08-06 14:17
Cituji DoramaQueen:
...

No, ehm, mně už nic jinýho než ti mladší nezbývá, že jo. :D :D :D

Ale jsem moc ráda, že tě to tak bavilo. O to víc, že jsi na to koukala vlastně kvůli mně. Mrzelo by mě, kdyby to pro tebe byl ztracený čas. Takže děkuju. :-)

A ano, to jsem zapomněla do článku dát. Už dlouho jsem se u ničeho tak debilně neculila jako u Noony. :D
# DoramaQueen 2018-08-06 14:06
Toto bola neskutočná jazda, do ktorej by som nešla, keby si to neprekladala ty. Ani by som o to nezavadila pohľadom, pretože obsadenie mi nič nehovorilo a ako ženu ma zatiaľ mladší chlapi, než som ja, nezaujímajú (lebo to by boli nezletilí... :D :D :D a to sa nesmie) Takže by som to nechcela sledovať ani kvôli príbehu. Lenže... Chytila si sa toho ty a ospevovala si to neskutočným spôsobom, takže prečo nie... A potom som sa zakukala... Potom som videla, ako hrá Božská a objavil sa tam Aramis a bola som hotová. No koniec. To sa nedalo, tá chémia medzi nimi mi proste vyčarovala úsmev na tvári a vyzerala som tu za tým monitorom ako totálny idiot. :D A bolo mi to fuk, lebo oni si tie úsmevy zaslúžili za to hranie. Neľutujem, že som to videla. Bol to krásny seriál. Matku som znenávidela na tri nedele. To ma len tak neprejde a ak ju uvidím hrať niekde inde... mohla by hrať manželku Skřeta nabudúce tá jej máti. :D A mohli by mať nejaké hnusné decko, nech môžem nenávidieť celú rodinu. Seriál je podľa mňa perfektný na chatu niekde a skuknúť to pri horiacom krbe a v kresle s dekou okolo tela a v ruke s pohárom čohosi. Veľmi ti ďakujem, že si to preložila a ja som teda o toto neprišla, Ainny. Preklad úžasný, výkony úžasné, paráda. Aramisa a Božskú budem určite očumovať v niečom ďalšom. Posledné scény seriálu boli perfektné. Ja som si to celé užila.

Rozcestník (Fórum)

Kontakt

Kde ještě mě můžete najít:
Rozcestník (fórum)
Akihabara
Databáze knih
ČSFD
-----
© Ainny 2011 - 2019
-----
Promítačku a pozadí vytvořila:


Statistika

DnesDnes7
VčeraVčera283
Tento týdenTento týden580
Tento měsícTento měsíc5290
CelkemCelkem297469

Nenahrávejte prosím titulky z těchto stránek bez mého vědomí na jiné weby a nedělejte z nich hardsuby.
Vždycky je možné buď uveřejnit odkaz sem nebo se domluvit. Děkuji za pochopení.