foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Takhle to nejde
Nebaví mě dělat víc věcí najednou. Dvě se sice dají zvládnout, ale... Pokud budu dělat dvě věci najednou, tak to bude buď něco dlouhého, nebo něco do čeho mi vlítne akutní novinka, kterou chci dělat hned. Proto pozastavuji i Daemang a nejdřív dodělám Deserving of the Name, který má větší sledovanost. Omlouvám se a děkuji za pochopení.Titulky

Přihlášení

Výhody registrace

Odběr novinek

Už si nemusíte hlídat nové titulky a články na webu. Stačí se přihlásit k odběru novinek a nic vám neuteče.

captcha 

Nejnovější titulky

21. 1. Deserving of the Name EP11
18. 1. Deserving of the Name EP10
15. 1. Deserving of the Name EP09
14. 1. Deserving of the Name EP08
11. 1. Deserving of the Name EP07
  6. 1. Daemang EP15
28. 12. Deserving of the Name EP06
24. 12. Pandora
  4. 12. Daemang EP14
26. 11. Deserving of the Name EP05

Co (a proč) právě sleduji

Jewel in the Palace
31/54

Boha, jeden by nevěřil, jaký nervák se točí kolem královské kuchyně.
-----
Strong Woman Do Bong-soon
14/16

Protože Ji-soo, to snad je jasný, ne? ;^)
-----
While You Were Sleeping
18/32

Suzy + Jong-suk + taja = už bych to měla dokoukat.
-----
Hwayugi
01/16

Li... Li... Lišák!!! Konečně! ♥

Plán překladů

Discovery Of Romance
Love 2000
Mighty Chil Woo
Mawang
Něco japonského :^)
Invincible Parachute Agent
Winter Sonata
Něco japonského
Super Rookie
Resurrection
Něco japonského
The Family is Coming
Bad Guys
Něco japonského

Bez záruky, protože Lee Joon-gi (a pár dalších)... ;^)

Dlouhodobé projekty

7. 12.. Lee Sun Shin is the Best (17. díl)
HOTOVO!
-----
Candy Candy
Překlad: 027/280
POZASTAVENO
-----
Route 66
POZASTAVENO

V hlavní roli: Časování

19. 8.
JG Style (15. díl)
Časování: 12:59,866/12:59,866
Překlad: 046/140
-----
27. 10.
Cat in The Red Boot (1CD)
00:08:23,785/01:16:31,560
Pohádkový muzikál s Ikutou
Tómou v hlavní roli.

Korektury

I Hear Your Voice - 11. díl
Titulky jsou na Aki.      Spoiler! A ten nejhorší, protože spoiler konce! Se čtením zacházejte opatrně a pořádně se rozmyslete, než kliknete na Číst dál! ;^) Pro mě nejlepší korejský seriál letošního roku. Před scénáristou klobouk dolů. Jeho smysl pro pointu, zamotání a rozmotání klubíčka záhad, je bezkonkurenční. Tolik konspirací a přemýšlení ve mně už dlouho žádný seriál nevyvolal. K tomu přimíchaný humor druhých dvou smrťáků, kteří mě neskutečně bavili a temné oči a charisma Seung-huna. Mňam. Rozhodně to ale není seriál pro ty, co jsou líní přemýšlet a mají rádi nalajnované seriály plné klišé, které jsou předvídatelné od prvních minut (nic proti nim, relax je taky potřeba). Cesta Blackem je plná zákrut, nečekaných zatáček a postupného odhalovaní krajiny okolo. Jak jsem psala na začátku. Prostě naprostá delikatesa.
  
   Tak a teď jdu na ten spoiler. Co jste říkali konci? Jste zklamaní? Pobavil vás (přinejmenším ty masky určitě)? Jak jste ho pochopili? Otázky, samé otázky. On byl prostě takový, že by se za něho nemusel stydět ani Lee Joon-gi. Prostě dokonalý a diskutovat se o něm bude ještě hodně, hodně dlouho. Navíc to je snad první věc, v které se s DoramaQueen rozcházíme, protože její teorie je úplně jiná a my se kvůli tomu pěkně "hádáme". Uvidíme, jestli vám ji prozradí. ;^)))

   Ale než se do toho svého konce pustím, neodpustím si poznámku, že mi sice nedošlo, že táta Ha-ram byl Smrťák (na tuhle teorii mě přivedla Ivuše), ale že Black je Joon, mi došlo poměrně brzy. Ani nevím proč, spíš to byl pocit. Ale od určité chvíle, jsem ho brala jako Joona a odmítala si přiznat jinou možnost.

   Pomalu se dostávám k tomu, proč jsem musela sednout a napsat tenhle článek. Blackův odchod do podsvětí mě nemile překvapil, a i když on byl neskutečně sexy i v té černé kápi, tak jsem si jeho konec nepředstavovala. Pak přišel rekap nového života Ha-ram, v kterém byla obyčejnou dívkou, ale... A jsme u toho. Jsem přesvědčená, že Ubožák zůstal v Leově těle a celý její život ji chránil. Splnil tak slib daný Blackovi. A splnil i poslání náramku, který Ha-ram vlastně nikdy neupletla. :^)
   Náramek byl červená nit osudu. Proto jí ho měl dát, až se bude blížit její poslední hodina. A on jako Smrťák tu chvíli poznal. Vlastně ji měl na to setkání s Blackem takhle připravit. Ten příběh  Smrťáka, který se zamiloval do lidské ženy přece vypráví Leo a ještě v předvečer jejího skonu! Odkud by ho Leo znal, kdyby nebyl Ubožák? Ten, kdo ho v tu chvíli nezná, je Ha-ram, protože se ho ptá, co to je za konec a moc se jí nelíbí. Jenže pak dostane náramek (Boha, já mám z té své teorie husinu, jenom to píšu, tak moc se mi líbí! :^))) ) a jí se všechno vrátí. Black se vymazal jenom z jejího života. Z Ubožákovy hlavy a tím z Lea se vymazat prostě nemohl. Tím spíš, že ona byla tou zamilovanou osobou, které se podíval do očí. Kdyby to bylo jinak a Leo byl prostě Leo, odkud by ten příběh lásky znal? A kde by přišel k náramku? Ne, ne. Jinou verzi si nepřipouštím. A úplný závěr mi svým způsobem připomněl Scarlet Heart. I tam po všech těch emocích, byla nejdůležitější právě ta šťastná chvíle na konci. I když tady byla až na onom světě. Ale co my víme. Třeba nějaký opravdu je. ;^)

   To je asi všechno. Poslední poznámku mám k titulkům. Jsou prostě a jednoduše skvělé! Miluju práci DoramaQueen. Miluju její cit pro jazyk, slovní zásobu (šulin, mě vždycky odboural, protože v daných situacích prostě nemohl být jiný výraz) a způsob vyjadřování! Jsem ráda, že Blacka dělala zrovna ona, protože lepší už ty titulky prostě být nemohly.

   Jo a vlastně ještě něco. Jedna věc mě v seriálu hodně, ale fakt hodně naštvala. Smrt Šílenýho psa. To byla podpásovka, kterou jsem nečekala, a která ze mě vyrazila docela vulgární větu, i když sprostě většinou nemluvím. To mi fakt dělat neměli. V téhle roli byl Kim Won-hae zase tak dokonalý, že jsem nebyla schopná najít podobu s Chrupavkou (Strong Woman Do Bong-soon) nebo Smrťákem (Criminal Minds). Připadala jsem si jako dítě, kterému vzali oblíbenou hračku. :^)
primi sui motori con e-max

Pouze registrovaní uživatelé mohou zanechat komentář. Prosím, přihlaste se.

Komentáře   

#13 Ainny 2018-01-02 18:37
Cituji Ivuše:

Zkusíme podobný trhák jako Scarlet Heart? :D :D


Kam by se to na náš scénář hrabalo. To by byla one man show. :D

Cituji DoramaQueen:
Fajn! Fajn! Uznávam, niečo na tom je... sakra... nenávidím vás... :D (čakala som, že po tejto vete vonku buchne nejaký oneskorený ohňostroj - nestalo sa) Scéna, ako Krátkonohému dedkovi depilujú nohy bude veľmi dlho moja obľúbená. Ten seriál bol nečakane zábavný a to som si myslela, že to bude celé v duchu OCN "Save me" temné a creepy. A Black bol skôr čierny humor a zvraty. :D Ja mám jednoduché zmýšľanie perverzáčky, ženy. :D Mne stačí pekný chlap. Teórie teda nechám na vás.


No konečně! :D :D :D

Máme další přezdívku. :D Jo, ta scéna byla úplně neskutečná. Věřím, že se u ní bavil i oni. :D :D :D
#12 DoramaQueen 2018-01-02 15:30
Fajn! Fajn! Uznávam, niečo na tom je... sakra... nenávidím vás... :D (čakala som, že po tejto vete vonku buchne nejaký oneskorený ohňostroj - nestalo sa) Scéna, ako Krátkonohému dedkovi depilujú nohy bude veľmi dlho moja obľúbená. Ten seriál bol nečakane zábavný a to som si myslela, že to bude celé v duchu OCN "Save me" temné a creepy. A Black bol skôr čierny humor a zvraty. :D Ja mám jednoduché zmýšľanie perverzáčky, ženy. :D Mne stačí pekný chlap. Teórie teda nechám na vás.
#11 Ivuše 2018-01-02 15:27
Cituji Ainny:
Ne, Kratkonohý dedko, ne! :D

Napíšeme něco Joon-gimu, jo? :D :D


Zkusíme podobný trhák jako Scarlet Heart? :D :D
#10 Ainny 2018-01-02 14:21
Ne, Kratkonohý dedko, ne! :D

Napíšeme něco Joon-gimu, jo? :D :D
#9 Ivuše 2018-01-02 12:13
Cituji Ainny:
.....


:D Jsem taky hodnou chvíli přemýšlela nad tím nejsprávnějším výrazem! :D :D A tenhle to myslím vystihl nejlíp. :D

Jako já DQ vždycky říkám svoje teorie a ona nechápe a ani ji to nenapadne. :D :D Já na ni furt: "Ta matka je podezřelá." a ona mi to furt vymlouvala. Jednu dobu jsem i myslela, že Joona zabila... ale jsem si pak říkala, že to je moc... Ale dost mi potrápili mozek! :D A ten zvrat, že kdo tam všechny zabil, mě docela zklamal. :D Jsem čekala někoho, koho známe víc a jsme si k němu vytvořili vztah... třeba takovej hnusnej zvrat a že by to byl Krátkonohý dědko... :D :D
Myslím, že můžu s čistým srdcem říct, že jsem taková dokonalá konspirátorka :D :D A většinou teda mám pravdu. :D Měly bychom vážně zauvažovat, že bychom to spolu zkusily... třeba bychom v Koreji prorazily jako scénáristky a mohly se pak dívat na naše idoly přímo na place. :think: :lol:

Hmm... a Iljimae :think: ...to mi něco říká taky. :D :D
#8 Ainny 2018-01-02 11:55
Cituji Ivuše:
Já musím říct, že moje teorie je v podstatě stejná jako tvoje. :D Je mi jedno, co tvrdí DQ... :P
Přesně, jak píšeš, Ha Ram prožila jiný život a když jí Ubožák předal na konci náramek, tak si vzpomněla na původní verzi jejího života. :D :D Ha Ram, když si na něj vzpomněla, tak vlastně "obnovila" jeho existenci. :) A přesně jak píšeš, Ubožák na Ha Ram dohlížel a pak jí předal náramek, aby si vzpomněla. No, není to dokonalá teorie? :D Je prostě stejná! :D DQ to neříkej, ale ona to s teoriema neumí! :P :D Já ji už hodnouo chvíli přesvědčovala o tom, že Black je Joon... i když jsem nevěděla, jak je to možné... ale moje intuice mi říkala, že Black je prostě Joon! :D Matku jsem podezřívala skoro od začátku, jen jsem nevěděla z čeho vlastně. :D
O Šíleném psovi ani nemluvím, toho jsem držela při životě silou vůle! A chvíli jsem se odmítala dívat dál! :D :D
Jinak konec mi zážitek celého seriálu dost pokazil... čekala jsem nějaký cool konec a oni je tam namaskovali... to mi dost vadilo... no, ale teď už to neberu tak tragicky. :D
Rozhodně nejlepší seriál roku!! :D 8)


Neboj, budu mlčet jako hrob. :D

Ale ta tvoje obnova existence tomu dala ten správný výraz. Nedáme se na psaní scénářů? Něco jako sestry Hong? :D

Každopádně scenáristka mě zajímá. V nejbližší době se kouknu na God's Gift, nebo jak se to jmenuje. Iljimae už jsem, myslím, viděla. :D

Maskéry bych vyhodila, to bylo strašný. :D
#7 Ivuše 2018-01-02 10:53
Já musím říct, že moje teorie je v podstatě stejná jako tvoje. :D Je mi jedno, co tvrdí DQ... :P
Přesně, jak píšeš, Ha Ram prožila jiný život a když jí Ubožák předal na konci náramek, tak si vzpomněla na původní verzi jejího života. :D :D Ha Ram, když si na něj vzpomněla, tak vlastně "obnovila" jeho existenci. :) A přesně jak píšeš, Ubožák na Ha Ram dohlížel a pak jí předal náramek, aby si vzpomněla. No, není to dokonalá teorie? :D Je prostě stejná! :D DQ to neříkej, ale ona to s teoriema neumí! :P :D Já ji už hodnouo chvíli přesvědčovala o tom, že Black je Joon... i když jsem nevěděla, jak je to možné... ale moje intuice mi říkala, že Black je prostě Joon! :D Matku jsem podezřívala skoro od začátku, jen jsem nevěděla z čeho vlastně. :D
O Šíleném psovi ani nemluvím, toho jsem držela při životě silou vůle! A chvíli jsem se odmítala dívat dál! :D :D
Jinak konec mi zážitek celého seriálu dost pokazil... čekala jsem nějaký cool konec a oni je tam namaskovali... to mi dost vadilo... no, ale teď už to neberu tak tragicky. :D
Rozhodně nejlepší seriál roku!! :D 8)
#6 Ainny 2018-01-01 19:01
Cituji Carnivora:
Ještě si to párkát přečtu a bude to dobrý, zapadne to v mozku kam má a dojde mi to. :lol: Každopádně nic to nemění na tom, že to byl výborný seriál a slovenské překlady nadávek byly teda top. :lol:

Třeba nakonec přijdeš se svojí teorií. Mně tahle naskočila hned a od té doby se s DQ dohadujeme. :D

Ano, titulky tomu daly přesně tu šťávu, jakou měly. DQ je prostě borka nevětší. 8)
#5 Carnivora 2018-01-01 18:57
Ještě si to párkát přečtu a bude to dobrý, zapadne to v mozku kam má a dojde mi to. :lol: Každopádně nic to nemění na tom, že to byl výborný seriál a slovenské překlady nadávek byly teda top. :lol:
#4 Ainny 2018-01-01 17:49
Cituji Carnivora:
Líbí se mi tvá teorie Ainny :D mám trošku maglajz v tom konci. Ona přece skočila z toho útesu, tak umřela ne? A pak hned střih a nový život...a na konci si vzpomene na Blacka? Jak to? Vždyť ho nikdy nepotkala v tom novém životě? Nebo nový život jí byl darován po tom co se zabila a se smrtí na stáří v tom novém životě se jí vrátily vzpomínky na život předtím? :think:

Black vymazal čas, takže to, co se stalo v seriálu jako vůbec nebylo. Jenže bylo a jediný, kdo to věděl byl Leo / Ubožák. Tím, co jí mělo vrátit vzpomínky na život před životem, byl ten příběh a náramek. Jak jinak by Blacka hned poznala a jak by věděla, že je Smrťák, který pro ni přišel? Na onen svět odešla ve věku, v kterém skočila z útesu.

Překlad / Translate

Czech Chinese (Traditional) English Filipino French German Hungarian Italian Japanese Korean Polish Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Ukrainian Vietnamese

Průběžně aktualizováno

8. 12 .17 - Gunman in Joseon - Galerie
Když už jsem si dala televizní reprízu a uklízím notes.
----
23. 7. 17 - Gomen, Aishiteru - Galerie
Nový projekt, nové screeny
----
16. 7. 17 - The Pirates - Galerie
Fotografie z filmu i z natáčení.
----
26. 9. 16 - Scarlet Heart: Ryeo
Další várka screenů aneb Lee Joon-gi stokrát jinak a pár dalších.
----
24. 7. 16 - Čtu, čteš, čteme
Přidány knížky a autoři z komentářů + nová knížka L. J. Rowland

DoramaQueen

Ivuše

Jak na titulky

Nejenom pro začátečníky (Ajvngou)
Časování (Ajvngou)
Gramatika (Ajvngou)
Dialogy a něco navíc (titulky.com)
Programy (forum.akihabara.cz)
SW a mp4 (titulky.com)
Vysvětlivky (titulky.com)
Přečasování - SW (ainny.cz)
Přečasování - Aegisub (ainny.cz)
Korektury (ainny.cz)
Parametry (ainny.cz)

Můžu doporučit

Weby:
A Japonsko! - blog - Japonsko
Asiantitulky - fórum
Yeogsaga - blog - historie
SerialZone - databáze seriálů
Titulky.com - databáze titulků
Tuax - seznam přeložených filmů

Překladatelé:
DoramaQueen
Eunka
Ivuše
Pethushka
Sharra
Taja
Sonmi
Soobin
Zíza

Podpora

Pokud máte web a rádi moje titulky, pak mě potěší, když mě podpoříte odkazem a ikonkou.

Kontakt

Pavlač
Kontaktní formulář
-----
© Ainny 2011 - 2018
Layout / slideshow by DQ
-----
TOPlist


Nenahrávejte, prosím, titulky z těchto stránek bez mého vědomí na jiné weby a nedělejte z nich hardsuby.
Vždycky je možné buď uveřejnit odkaz sem, nebo se domluvit. Děkuji za pochopení.