foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Takhle to nejde
Nebaví mě dělat víc věcí najednou. Dvě se sice dají zvládnout, ale... Pokud budu dělat dvě věci najednou, tak to bude buď něco dlouhého, nebo něco do čeho mi vlítne akutní novinka, kterou chci dělat hned. Proto pozastavuji i Daemang a nejdřív dodělám Deserving of the Name, který má větší sledovanost. Omlouvám se a děkuji za pochopení.Titulky

Přihlášení

Výhody registrace

Odběr novinek

Už si nemusíte hlídat nové titulky a články na webu. Stačí se přihlásit k odběru novinek a nic vám neuteče.

captcha 

Nejnovější titulky

18. 1. Deserving of the Name EP10
15. 1. Deserving of the Name EP09
14. 1. Deserving of the Name EP08
11. 1. Deserving of the Name EP07
  6. 1. Daemang EP15
28. 12. Deserving of the Name EP06
24. 12. Pandora
  4. 12. Daemang EP14
26. 11. Deserving of the Name EP05
22. 11. Daemang EP13

Co (a proč) právě sleduji

Jewel in the Palace
31/54

Boha, jeden by nevěřil, jaký nervák se točí kolem královské kuchyně.
-----
Strong Woman Do Bong-soon
12/16

Protože Ji-soo, to snad je jasný, ne? ;^)
-----
While You Were Sleeping
18/32

Suzy + Jong-suk + taja = už bych to měla dokoukat.
-----
Hwayugi
01/16

Li... Li... Lišák!!! Konečně! ♥

Plán překladů

Discovery Of Romance
Love 2000
Mighty Chil Woo
Mawang
Něco japonského :^)
Invincible Parachute Agent
Winter Sonata
Něco japonského
Super Rookie
Resurrection
Něco japonského
The Family is Coming
Bad Guys
Něco japonského

Bez záruky, protože Lee Joon-gi (a pár dalších)... ;^)

Dlouhodobé projekty

7. 12.. Lee Sun Shin is the Best (17. díl)
HOTOVO!
-----
Candy Candy
Překlad: 027/280
POZASTAVENO
-----
Route 66
POZASTAVENO

V hlavní roli: Časování

19. 8.
JG Style (15. díl)
Časování: 12:59,866/12:59,866
Překlad: 046/140
-----
27. 10.
Cat in The Red Boot (1CD)
00:08:23,785/01:16:31,560
Pohádkový muzikál s Ikutou
Tómou v hlavní roli.

Korektury

I Hear Your Voice - 11. díl
Titulky jsou na Aki.   [Spoiler] Určitě už se vám stalo, že úplně skvělý seriál tvůrci dokonale zazdili závěrem. A nemuselo to nutně být posledním dílem...  Zářným příkladem pro mě je King 2Hearst. Seriál, který mě od začátku bavil a hrozně se mi líbil. Jenže to zbytečné úmrtí, které nám tvůrci naservírovali, způsobilo, že konec už mě prostě nebavil.

   Tím nechci říct, že všechno musí nutně skončit "dokud nezemřeli, žijí spolu dodnes", ale když už je konec smutný, tak musí dávat smysl.

    Pro příklad nemusím chodit daleko - IRIS. Konec seriálu se dal tušit, strašně mě naštval, ale teď s odstupem času vím, že byl v podstatě dokonalý. Nebo z poslední doby Shark. Po jeho skončení má člověk na duši smutek a zároveň i klid, že všechno dopadlo tak, jak dopadnout mělo.

   Mám ráda konce, o kterých musím přemýšlet. Nemusí být úplně otevřené, ale prostě nejsou definitivní. Napsat článek na tohle téma mě napadlo, když jsem přemýšlela o konci seriálu Two Weeks. Napadlo mě se na některé konce podívat znovu a s odstupem času. Tedy na konce, v kterých figuroval Lee Joon-gi (překvapení, že jo?). Na jeho seriálech je pozoruhodné mimo jiné i to, že se právě o těch koncích dá většinou docela dlouho diskutovat. To podstatné, v některých případech, divákovi neukážou. A divák se ve svých představách musí rochňat ještě dlouho po skončení.

   Vlastně mě na nápad připomenout si ty konce, přivedl i dotaz, který jsem měla v soukromých zprávách na Akihabaře a týkal se - jak jinak - Iljimae. To byl asi jeden z nejkontroverznějších konců, které Joon-gi natočil.

    Zastavení první: My Girl (2005)

   Tady není moc co rozebírat. Poprvé a naposledy křenem. Snažil se. Moc se snažil, ale prostě "jen dva ta loďka může vézt". A Seo Sung-woo byl ten třetí. Co na tom, že byl mnohem aktivnější v hledání ztracené Joo Yoo-rin, že byl neskutečný romantik a dokazoval to každou chvíli, když byl stejně už od začátku o krok pozadu. Jeho láska byla prostě určena k zániku.

  
   Zastavení druhé: Time Between Dog and Wolf (2007)

   No, tady už to bylo o něčem jiném. Ale úplně. Už jenom ten začátek... Honička a pád s autem do moře. Střih a vracíme se do dětství hlavního hrdiny. No, ty bláho, co to mělo znamenat? To mi naznačujou konec, nebo co? Prostě šok hned v prvních minutách. Skutečný seriálový konec byl jasný a jednoznačný. Přesto jsem se setkala s dotazem, jak to vlastně bylo? Byl s Ari nebo ne? Nevím, jestli byl dotyčný jenom nepozorný nebo si prostě nespojil cestu Ari, která se chystala do Paříže. A udivený dotaz Kang Min-gia, kterému jeho adoptivní bratr řekl jenom to, že se chystá do ráje špiónů. Víte na jaké město se Min-gi ptal? Jasně, že na Paříž. To že pak už se Lee Soo-hyun (Kay) jenom rozloučil, na šťastném konci nic nemění a já byla šťastná jak blecha.

   To je přesně to, o čem jsem psala. Nepotřebuju hubana na břehu moře se zapadajícím sluncem v pozadí (i když i to se mému kýčovitému já pochopitelně líbí). Stačí mi, když to "vím". Moje fantazie jede na plné obrátky a tak to mám ráda.
  


   Zastavení třetí: Iljimae (2008)

   A jsem u toho. Iljimae, ten otevřený konec Iljimae. Stejně jako u TBDAW se tady začíná akcí. Jenže v tomhle případě se opravdu začíná koncem. A to je zřejmě to, co si hodně lidí vůbec neuvědomí. Proto jsem na Aki psala, že je potřeba si všimnout všech postav, které v té úplně první scéně jsou. Jedna z nich se totiž v oné místnosti už v průběhu děje vyskytovat nebude a vzhledem k okolnostem to místo ani nezná. Většině je asi jasné, že Iljimae nezemře, ale pouze se nějakou dobu skrývá. Šílený král má pravdu, když je přesvědčený, že se vrátil...


   To co lidem vadilo byl fakt, že chyběla scéna, kdy se setká s Eun-chae. Takže... ta mně osobně nechyběla vůbec. Protože ona a král mi přišli nudní, až to bolelo. Stejně jako u My Girl bych dala přednost - v tomhle případě - té třetí. Ale abych se vrátila k tomu happyendu. Vzpomeňte si na její poslední scénu. Stojí u Geomova titisu (kdo viděl speciál, ten ví, že šlo spíš o meruňku) a v tu chvíli zazní jeho hlas: "Ještě bude šťastný, třebaže už zemřel." To je jasný jak facka, ne? K setkání těch dvou dojde. Jenom si ho musí divák domyslet. A já si domýšlím moc ráda.

   Zastavení čtvrté: Hero (2009)

  Poslední seriál, který Lee Joon-gi natočil před odchodem na vojnu. Trochu se svým tématem a posláním jihokorejské produkci vymykal.To ale neznamená, že by mě nebavil. Bavil a jako bonus tu byl ještě záporák, který mi sedl. No a konec? Zase se žádný přeslazený moučník nekonal. Všechno dopadlo, jak mělo a dva (nebo kolik) roky po té ukázaly, že Ona a On se opravdu dali dohromady. A ti druzí dva taky. A zase tu stačila jenom slova (v prvním případě spíš hádka a rejpání) a úsměv. Tady není o čem spekulovat.


    Zastavení páté: Arang and the Magistrate (2012)

   Konečně sladký, slaďoučký konec uprostřed rozkvetlé louky. Už jenom ty barvy hanboků... A stejně se zase nezavděčili všem. Mně ano. Jasně, mohlo to být udělané tak, že by jim vládci nebes i podsvětí nechali jejich životy, ale proč? Proč, když takhle to bylo originální, milé a... konspirační.

   Arang i její satto měli vyměřený čas, museli splnit úkol, který upekli ti dva nahoře při partii nebeského go (já vím, že korejsky je to jinak, ale nechce se mi to teď v titulcích hledat). Pak oba zmizeli, aby po čase došlo k jejich reinkarnaci. A to byl kámen úrazu. Kde byli mezi tím? Tohle byla věc, která hodně lidem vadila. Prostě někde - moje představivost nabírá na obrátkách - a z těch dětských dialogů bylo jasné, že tam byli spolu. Arang evidentně Eun-ohovi říkala, co má a co nemá. Jenže ten paličák ji prostě neposlechl a prostě se z té řeky Zapomnění musel napít. Co chcete od chlapa? Adam v ráji poslechl Evu, Eun-oh to udělal přesně naopak. Neposlechl, takže si nevyberete. Přesto "to" tam při prvním dětském pozemském setkání bylo. A když se vám bude spoustu let něco dokola opakovat, tak nakonec uvěříte, že jste to opravdu prožili.

   A ještě jedna věc se mi v závěru moc líbila. Nový Smrťák Ju-wall. To bylo parádně vymyšlené.

  
    Zastavení šesté: Two Weeks (2013)

   Můžete seriálu vytýkat nelogičnosti, ale nemůžete mu vytknout konec. Ten byl prostě úžasný, realistický, věrohodný a já ho mám pořád v hlavě. Nechtěla jsem, aby byl "o dva roky později", pak by byl definitivní. Takhle se stejně jako o Iljimae a Arang o něm dá diskutovat. Ten "můj" konec je jasný. In-hye nejdřív proti své vůli, později už vědomě začala upřednostňovat Tae-sana. Polda to vycítil a začal se stahovat. In-hye opravdu měla na lidi odhad a oba její muži byli skvělí. Oba měli svoje chyby a oběma šlo hlavně o to, aby byly šťastné jejich "holky". Ta velká pak byla hodně, hodně moudrá a to se mi na tom konci moc líbilo. Věděla co chce, ale taky věděla, co si musí nechat pro sebe. Takže Tae-sanovi jeho domněnky o "sokovi" nevyvracela. Věděla, že když bude trpělivá, tak získá to, po čem před osmi lety tak toužila...

    Zastavení sedmé - Gunman in Joseon (2014)

   Další z konců jasných jako facka. I když to tak vůbec nevypadalo. Vzhledem k charakteru seriálu a době, kdy se odehrává, se Joon-gi dožadoval toho, aby jeho hrdina zemřel. Že by takový konec byl mnohem výstižnější. Tvůrci ho naštěstí nevyslyšeli. Protože ať je doba jaká je, vždycky je tu naděje. Naděje, že se najde někdo, kdo se zastane těch slabších. A právě tu naději konec odehrávající se po letech podle mě  představoval. Jediné, co mi tenkrát bylo divné, že ti dva za ty roky nezplodili potomka. Ale to už bych chtěla asi moc, co? ;^)

   Zastavení osmé - Scholar Who Walks the Night (2015)

   Jaký bude letošní upírský konec? Nejsem v téhle tématice kovaná, takže se zase budu bát nejhoršího, i když Joon-giův upír bude kladný. Netuším, jaké konce mají hodní upíři. Já to stejně budu zase prožívat, zase stejně budu před koncem šílet, ale strašně se na to těším. Vždycky, když některý z jeho seriálů skončí, tak si říkám: "Zase čekat. Ale vím já, co bude za rok? Bude mě ten chlap ještě bavit?" A ono jo. Je to pokaždé stejné. Je to jako poprvé a už se nemůžu dočkat. O to víc, že už teď je jasné, že po upírovi nebude ta pauza tak dlouhá, protože nás bude čekat čínský romantický film, v kterém si zahrál hlavní roli. Pořád je na co se těšit...
 
   Takže tohle jsou "moje" Lee Joon-giovy konce. Možná jste je vy vnímali jinak, klidně o nich můžeme diskutovat, ale já budu stejně dál číst mezi řádky, vidět je po svém a takové jaké je chci mít. Myslím si, že právě tohle je - možná vědomým, možná podvědomým - záměrem tvůrců. Aby se o nich mluvilo. Aby si je každý upravil k obrazu svému. Nejenom po skončení premiéry, ale vlastně pořád. I mě se, co chvíli někdo ptá, jak Iljimae vlastně dopadl. Díky tomu se ten seriál pořád připomíná. Kdyby skončil setkáním Geoma a Eun-chae, tak by si každý řekl: "Hezký, dopadlo to dobře." A druhý den by o tom už nevěděl. Takhle se divák ptá znovu a znovu: "Jak to tedy bylo?" "Pochopil jsem to správně?"

primi sui motori con e-max

Pouze registrovaní uživatelé mohou zanechat komentář. Prosím, přihlaste se.

Komentáře   

#3 Karra67 2015-06-24 15:32
Cituji Ainny:
Cituji Karra67:
Díky, parádní ohlédnutí, udělala jsi mi velkou radost :-) Do překladu Scholar Who Walks the Night se doufám vrhneš?

Hádej, můžeš třikrát . Počtvrté za korunu. :P


PARÁDA :P :lol: :P
#2 Ainny 2015-06-23 17:27
Cituji Karra67:
Díky, parádní ohlédnutí, udělala jsi mi velkou radost :-) Do překladu Scholar Who Walks the Night se doufám vrhneš?

Hádej, můžeš třikrát . Počtvrté za korunu. :P
#1 Karra67 2015-06-23 15:56
Díky, parádní ohlédnutí, udělala jsi mi velkou radost :-) Do překladu Scholar Who Walks the Night se doufám vrhneš?

Překlad / Translate

Czech Chinese (Traditional) English Filipino French German Hungarian Italian Japanese Korean Polish Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Ukrainian Vietnamese

Průběžně aktualizováno

8. 12 .17 - Gunman in Joseon - Galerie
Když už jsem si dala televizní reprízu a uklízím notes.
----
23. 7. 17 - Gomen, Aishiteru - Galerie
Nový projekt, nové screeny
----
16. 7. 17 - The Pirates - Galerie
Fotografie z filmu i z natáčení.
----
26. 9. 16 - Scarlet Heart: Ryeo
Další várka screenů aneb Lee Joon-gi stokrát jinak a pár dalších.
----
24. 7. 16 - Čtu, čteš, čteme
Přidány knížky a autoři z komentářů + nová knížka L. J. Rowland

DoramaQueen

Ivuše

Jak na titulky

Nejenom pro začátečníky (Ajvngou)
Časování (Ajvngou)
Gramatika (Ajvngou)
Dialogy a něco navíc (titulky.com)
Programy (forum.akihabara.cz)
SW a mp4 (titulky.com)
Vysvětlivky (titulky.com)
Přečasování - SW (ainny.cz)
Přečasování - Aegisub (ainny.cz)
Korektury (ainny.cz)
Parametry (ainny.cz)

Můžu doporučit

Weby:
A Japonsko! - blog - Japonsko
Asiantitulky - fórum
Yeogsaga - blog - historie
SerialZone - databáze seriálů
Titulky.com - databáze titulků
Tuax - seznam přeložených filmů

Překladatelé:
DoramaQueen
Eunka
Ivuše
Pethushka
Sharra
Taja
Sonmi
Soobin
Zíza

Podpora

Pokud máte web a rádi moje titulky, pak mě potěší, když mě podpoříte odkazem a ikonkou.

Kontakt

Pavlač
Kontaktní formulář
-----
© Ainny 2011 - 2018
Layout / slideshow by DQ
-----
TOPlist


Nenahrávejte, prosím, titulky z těchto stránek bez mého vědomí na jiné weby a nedělejte z nich hardsuby.
Vždycky je možné buď uveřejnit odkaz sem, nebo se domluvit. Děkuji za pochopení.