Lee Joon-gi (이준기)

Herec, zpěvák, model
Sdílet:

Osobní informace

  • Rodné jméno: Lee Joon-gi (이준기)
  • Datum narození: 17, dub 1982
  • Místo narození: Pusan, Jižní Korea
  • Výška: 178
Sociální sítě:

Biografie

   Lee Joon-gi se narodil v Pusanu. Během jeho dětství a dospívání nic nenasvědčovalo tomu, že se stane jedním z nejlepších korejských herců, po kterém sáhne i mekka filmařů. Tedy Hollywood.
   Jako kluk se věnoval počítačům a taekwondu. Ani se nechce věřit, že byl spíš introvert a samotář, který neměl herecké ambice. Zlom přinesla až střední škola a návštěva divadelního představení Hamleta. Od té chvíle už šel za svým snem.
   Přestěhoval se do Soulu, Peníze si vydělával na brigádách a snažil se dostat na Seoul Institute of the Arts. To se mu nakonec podařilo. V roce 2004 debutoval v televizní minisérii Star's Echo. V tom samém roce se objevil i v koprodukčním snímku The Hotel Venus a následně si zahrál v korejském filmu Flying Boys.  Pořád byl ale jedním z mnoha. To se změnilo na sklonku roku 2005, kdy měl v kinech premiéru film The King And the Clown. Role zženštilého Gong-gila mu pomohla ke splnění jeho snu.
   Ještě před tím než šel film do kin, dostal druhou hlavní mužskou roli v seriálu My Girl. Od následujícího roku už si mohl dovolit brát jenom hlavní role a nic na tom nezměnila ani vojenská služba, kterou absolvoval v letech 2010 - 2012. Kromě hraní pořádá častá vystoupení pro své fanoušky, věnuje se charitě a prakticky každý rok se snaží vydat hudební CD.