Titulky od vás

Přihlášení

Odběr novinek

Už si nemusíte hlídat nové titulky tady na webu. Stačí se přihlásit k odběru novinek a nic vám neuteče.

Čekanky

Sdílení

Jak na titulky

Nejenom pro začátečníky (Ajvngou)
Časování (Ajvngou)
Gramatika (Ajvngou)
Dialogy a něco navíc (titulky.com)
Programy (forum.akihabara.cz)
SW a mp4 (titulky.com)
Vysvětlivky (titulky.com)
Přečasování - SW (ainny.cz)
Přečasování - Aegisub (ainny.cz)
Korektury (ainny.cz)
Parametry (ainny.cz)


   Tak je to tady. Tři čtvrtě roku dlouhé čekání je u konce a já jsem nadšená. V prvním díle mi sedlo úplně všechno. Děj, herci, hudba a kamera. Ta je naprosto úžasná a scénám dává neskutečnou atmosféru. Překlad je docela náročný, protože v tom prvním díle se seriál poměrně přesně drží skutečné historie a já si musela vyhledat, co to vlastně byla loď Un'yō, a co pro Korejce znamenala vlajka Sujagi. Jinak se ale překládá skvěle. Nejraději bych se vybodla na Právníka a udělala ještě i druhý díl. Ale to pak nebyla rebelie jenom v Joseonu, ale i v mé mysli. :^))) Asi bych měla přestat plkat blbiny a jít něco dělat. Takže jenom poslední poznámka na závěr. Seriál vytvořil nový divácký rekord, když kabelová televize tvN dosáhla téměř 10% podíl na trhu. To se u prvního dílu kabelovky ještě nestalo. Přitom u kabelových televizí jsou úspěchem už 3 %. Druhý díl na tom pak byl ještě o něco líp. Posuďte sami, jestli si to seriál zasloužil nebo ne.

Pouze registrovaní uživatelé mohou zanechat komentář. Prosím, přihlaste se.

Komentáře   

+1 #8 Ainny 2019-01-07 18:43
Cituji JacobSteven:
Bohužiaľ som sa dostal k sledovaniu až dnes, a vlastne to aj ľutujem, že som to skôr nezačal pozerať, lebo je to vážne super séria. Ďakujem za preklad a ja idem na ďalší diel a potom ďalší a tak ďalej :D Fakt, ale musím povedať, že doramy s obdobím Joseonu ma zatiaľ nikdy nesklamali.


Já myslím, že ti nic neuteklo a můžeš se aspoň dívat svým tempem a nemusíš se spoléhat na mě. ;-)
#7 JacobSteven 2019-01-07 15:05
Bohužiaľ som sa dostal k sledovaniu až dnes, a vlastne to aj ľutujem, že som to skôr nezačal pozerať, lebo je to vážne super séria. Ďakujem za preklad a ja idem na ďalší diel a potom ďalší a tak ďalej :D Fakt, ale musím povedať, že doramy s obdobím Joseonu ma zatiaľ nikdy nesklamali.
#6 Tyckin 2018-07-12 17:27
S tím Netflixem mne to taky napadlo - kolik už je přeložených asijských seriálů a u nich s českou/slovensk ou podporou nic nenajdete - k čemu mi pak taková videotéka je dobrá... :roll: Kdyby byli co k čemu, tak už se dávno s mnoha překladateli dohodli sami, aktivita by měla přijít z jejich strany.
#5 Ainny 2018-07-10 12:22
Cituji Hurvi:
Ainny, a neuvažovala si, že by si titulky ponúkla Netflixu? Takéto kvalitné titulky by určite neodmietli!

Děkuju moc za pochvalu. Popravdě mě to napadlo už u Noony, ale mám pocit, že oni vyžadují nějaký test a ten je prý hodně těžký a navíc z originálního jazyka. Takže jsem to zase pustila z hlavy.
#4 Hurvi 2018-07-10 11:58
Ainny, a neuvažovala si, že by si titulky ponúkla Netflixu? Takéto kvalitné titulky by určite neodmietli!
#3 Ainny 2018-07-09 22:56
Cituji Ksinbad:
...

Omlouvám se, omylem jsem svůj komentář smazala. :-)
Nicméně mi přijde přirozené, že se v seriálu střídá smích a pláč. Je to tak i v životě a nějak moc to neřeším. Ty scény byly fajn, ale prostě by mě nenapadlo je nějak vyzdvihovat, protože nebyly vůbec důležité. Ale kolik lidí, tolik chutí a aspoň není nuda. :-)
#2 Ksinbad 2018-07-09 22:25
Ale mě také, hlavně ten kulturní dopad, který to mělo na obyvatele Josenu. Jen si představ tolik století neměnné uspořádání obyvatel a potom bomba ve formě zrušení otroctví, na kterém stál do té doby celý jejich politický a ekonomický systém. Chtěl jsem jen upozornit na to, že i přes vážné téma se tam našlo pár humorných scén. :D
#1 Ksinbad 2018-07-09 20:56
Ale jo zasloužil. :D Bylo tam i mnoho vtipných scén jako ten nově založený podnik bývalých lovců otroků - Uděláme pro vás cokoliv a jejich první zákazník byl bývalý otrok. :D Také označení Ameriky za malou nedůležitou vesnici mě velmi pobavilo. :D

Nenahrávejte prosím titulky z těchto stránek bez mého vědomí na jiné weby a nedělejte z nich hardsuby.
Vždycky je možné buď uveřejnit odkaz sem nebo se domluvit. Děkuji za pochopení.