foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Titulky od vás

Přihlášení

Odběr novinek

Už si nemusíte hlídat nové titulky tady na webu. Stačí se přihlásit k odběru novinek a nic vám neuteče.

captcha 

Sdílení

Jak na titulky

Nejenom pro začátečníky (Ajvngou)
Časování (Ajvngou)
Gramatika (Ajvngou)
Dialogy a něco navíc (titulky.com)
Programy (forum.akihabara.cz)
SW a mp4 (titulky.com)
Vysvětlivky (titulky.com)
Přečasování - SW (ainny.cz)
Přečasování - Aegisub (ainny.cz)
Korektury (ainny.cz)
Parametry (ainny.cz)


   Romantický fantasy film začíná pohádkou, která se přenese do reálného života. Když Ji-woo přijde o ženu, zůstane sám s malým synem. Ten věří pohádkové knížce, kterou dostal od své maminky. V ní mu slíbila, že se vrátí za rok se začátkem období dešťů. To se doopravdy stane, ale žena, která je zesnulé tak moc podobná, trpí ztrátou paměti. Je to Soo-ah nebo ne? A naplní se pohádka až do samotného konce?

   Dopřála jsem si malý odskok od seriálů, ale když na DramaFever udělali titulky k tomuhle úžasnému filmu, tak to nesneslo odkladu. Těšila jsem se na něj od chvíle, kdy se o něm začalo psát. Úmyslně jsem si nepustila ani japonskou verzi, aby mě nemohla ovlivnit a jsem za to ráda. Příběh lásky, pochopení i obětování se pro kousek štěstí určitě stojí za zkouknutí a rozhodně nejenom kvůli Božské, ale i kvůli So Ji-subovi, který si - pro sebe nezvyklou roli - střihl naprosto dokonale.

   Můj skromný názor:

   Neznajíce japonské předlohy, ale naopak trpící úchylkou na Božskou, jsem maximálně spokojená. Son Ye-jin komentovat netřeba, ale výkon So Ji-suba ano. Ten mě hodně překvapil, protože ho znám z úplně jiného typu rolí a byl opravdu výborný. Film sám má krásný příběh, kterému se dá, navzdory fantasy prvku, věřit od začátku do konce. Patos je dávkován tak citlivě, že mě jenom zaštípalo v nose, ale kapesníky jsem nepotřebovala. Naopak humor mi nejenom vykouzlil na tváři úsměv, ale rozesmál mě i nahlas, což jsem u romantiky tohoto typu vůbec nečekala. Kameraman si s deštěm a scenériemi chvilkami krásně vyhrál a scéna z letního kina, neměla skulinu. Byla - pro mě - originální a parádní. Hudba byla přesně taková, jaká má být. Nerušila a zbytečně nepřebíjela děj. Možná se někdy kouknu na japonskou verzi, ale zítra to rozhodně nebude. Tahle mi stačí.

Pouze registrovaní uživatelé mohou zanechat komentář. Prosím, přihlaste se.

Komentáře   

#19 Tyckin 2018-06-27 06:43
Tak už to mám za sebou :-) Souboj filmů vyhrál japonský originál a ač se budu trochu (víc) rouhat, soubor hereček Ye-jin rovněž proti Yuko prohrála - a nebijte mě :D
#18 Tyckin 2018-06-24 11:45
Tak japonskou verzi na uloz.to nacházím dvakrát - v RARu pod Ima ai ni yukimasu a v AVI pod Be with you, ta je i s int. titulky :-)
#17 Ainny 2018-06-23 20:26
Cituji SaiyansX:
...


Díky moc, už stahuju. :-)
#16 Ainny 2018-06-23 20:20
Cituji Miike:
Ahoj, díky moc za překlad. Teď jsem to koukal a móóóóc krásnej a dojemnej film.

Super, těch pár hodin za tu práci stálo. ;-)
#15 Miike 2018-06-23 20:16
Ahoj, díky moc za překlad. Teď jsem to koukal a móóóóc krásnej a dojemnej film.
#14 SaiyansX 2018-06-23 18:40
*
#13 Ainny 2018-06-23 17:59
Cituji SaiyansX:
...


Mno, ten Obláčkov jsem tam dala já. Bylo tam Cloudland - Oblačná země (popřípadě země snů) a já docela dlouho přemýšlela co s tím, protože titulky jsou i o zkracování a chtěla jsem něco, co by působilo víc dětsky a něžně. :oops:

Moc děkuju za srovnání. Určitě si tu japonskou verzi někdy pustím. Ale nejdřív si musím nechat uležet tuhle. A jsem fakt moc ráda, že tě film nezklamal. :-)


Knížka by mě taky zajímala a určitě by mě rozsekala jako kdysi P.S. Miluji tě. Mám moc ráda film, ale proti knížce je to slabý odvar. Při jejím čtení mě celou dobu neskutečně bolelo u srdce. Tady by to asi bylo hodně podobné.
#12 SaiyansX 2018-06-23 17:47
*
#11 Ainny 2018-06-23 15:05
Není. :-) Dům u jezera jsem viděla dřív, než jsem poznala korejskou kinematografii a moc se mi líbila. Korejskou jsem viděla až dávno potom, takže mám ráda obě.
#10 Tyckin 2018-06-23 14:29
Tak já věřím, že kritika se konat nebude, ostatně u Pedrosse jsem si to už nedávno rozházel a byl zaslouženě potrestán, tak musím bejt hodnej :D Fakt je, že když člověk zná zápletku z japonské verze, už to něco ztratí, ovšem ten japonský mne oslovil i na druhé zhlédnutí stejně jako prvně, takže snad budu spokojen - Yuko v tom filmu byla sice asi nejkouzelnější ze všech snímků v nichž hrála, ale Son Ye-jin je hodně tvrdá konkurence :D
Jinak Dům u jezera a původní Siworae je jako peklo a nebe, to se nedá porovnat - originál je kouzelný právě pro tu poetičnost a nemluvnost, američani toho děsně moc všude nakecaj a to zdaleka není jediný jejich problém v kinematografii :roll:

Rozcestník (Fórum)

Kontakt

Kde ještě mě můžete najít:
MDL

Rozcestník (fórum)
Akihabara
Databáze knih
ČSFD
-----
© Ainny 2011 - 2019
-----
Promítačku a pozadí vytvořila:


Statistika

DnesDnes159
VčeraVčera358
Tento týdenTento týden1623
Tento měsícTento měsíc8103
CelkemCelkem289126

Nenahrávejte prosím titulky z těchto stránek bez mého vědomí na jiné weby a nedělejte z nich hardsuby.
Vždycky je možné buď uveřejnit odkaz sem nebo se domluvit. Děkuji za pochopení.