foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Titulky od vás

Přihlášení

Odběr novinek

Už si nemusíte hlídat nové titulky tady na webu. Stačí se přihlásit k odběru novinek a nic vám neuteče.

captcha 

Sdílení

Jak na titulky

Nejenom pro začátečníky (Ajvngou)
Časování (Ajvngou)
Gramatika (Ajvngou)
Dialogy a něco navíc (titulky.com)
Programy (forum.akihabara.cz)
SW a mp4 (titulky.com)
Vysvětlivky (titulky.com)
Přečasování - SW (ainny.cz)
Přečasování - Aegisub (ainny.cz)
Korektury (ainny.cz)
Parametry (ainny.cz)


   Uznávám, že tohle se mi moc nepovedlo, i když jsem se k překladu odhodlávala docela dlouho. Nakonec jsem si film vybrala kvůli počtu řádků (přes 2 300) a věřila, že Vánoce budou tím hnacím motorem k jejich přelouskání. Povedlo se, ale to téma. On už název napovídá, že to nebude žádná extra sranda, ale stejně mě film překvapil, protože jsem čekala úplně jiný průběh.

  
   Nevím, kolik času budu mít přes den, takže když už ponocuju, a už pár minut je Štědrý den, dám vám svůj dárek už teď. Reklamace nepřijímám. Dárek je prostě dárek a ten se neodmítá ani nevrací. Ale slibuju, že příští rok se pokusím si vybrat nějakou parádní romantiku. :^)))

   Teď už k Pandoře. Že bude další do mé sbírky překladů bylo jasné, když je v hlavní roli Kim Nam-gil. Jeho žánrový rozsah je pěkně pestrý a tentokrát padla jeho volba na katastrofický film, který je až děsivě reálný. Tím mě dost překvapil, protože jsem čekala trochu jiný vývoj děje. Obyvatelé malého města získali díky atomové elektrárně práci, ale to je asi tak jediná výhoda. Když pak během zemětřesení, jehož síla není za limitem, který má elektrárna vydržet, dojde k úniku radiace, je Jae Hyeok jediný, kdo může Pandořinu otevřenou skříňku zavřít a obyvatele městečka zachránit. Nebude ale cena za jejich přežití až moc vysoká?   A to je pro dnešek asi všechno. Užijte si film, ale hlavně mějte krásné a pohodové Vánoce podle svých představ! Šťastné a veselé!

P.S. Baliček s titulky obsahuje tři verze titulků. Za Ganool patří můj dík memevovi z titulky.com.Pouze registrovaní uživatelé mohou zanechat komentář. Prosím, přihlaste se.

Komentáře   

#12 Ainny 2017-12-28 10:19
Cituji Dodeskaden:
...


Dlouho. Si to spočítej. V průměru dělám cca 100 řádků za hodinu. Když tam je teorie, tak i víc, protože jsem dohledávala na netu, abych psala co nejmenší blbosti. Korektury si dělám sama. A ta obsahová, kdy si to v pouštím s videem, trvá jednou tak dlouho než samotný film. V tomhle případě cca 5 hodin i s technickou kontrolou a dvojí mluvnickou. I tak mi tam chyby utečou a opravuju je, pokud si to či ono pouštím znovu. A ano, titukování mě i po těch letech moc baví. O to víc mě mrzí, jak lehkovážně se na Aki chovají. Vnímám to jako neúctu k práci ostatních, protože se ani nesnažili vymyslet nějaký kompromis.

Časovat umím, ale překládám na anglický podklad.

Korejci mají podobnou mentalitu jako celá východní Asie a ono ani Japonci nebyli takoví kamikaze, jak se říká. Nevím, jestli jsi viděl film Zemřít pro Japonsko, ale to je jeden z mála filmů, který je ukazuje takové, jací asi byli a ne jako fanatiky jdoucí na smrt. U Pandory mě tahle linie hodně překvapila. Čekala jsem akční hrdiny a oni to byli prostě lidi. :-)

Jasně že nejsem zase takový ignorant. Miluju Satoshi Kona a jeho Kmotry si pouštíme každé Vánoce. Ti mají navíc můj nejoblíbenější ending, který bych mohla poslouchat pořád dokola. :D

https://www.youtube.com/watch?v=CLSe2_B_X3g

Candy je běh na dlouhou trať a klasika, kterou věřím, že jednou dodělám. :oops:
#11 Dodeskaden 2017-12-28 02:05
Ahoj Ainny,

Tož dobré filmek a klidně do mňa valte další drámo, dámo. :nerd:

Smekám kulicha před tvým překládáním, 2300 řádků, to mě přijde neskutečná porce. Ty máš titulky fakt hluboko v srdci. (3 Tak mě napadá, jak dlouho jsi takovou dardu překládala? A to si děláš sama i časování a korekce? :o

BACHA SPOILERY…
Film se mi celkově líbil. Mám rád, když supermany zastoupí obyčejní lidé, co si při tom sáhnou na dno (a „za dno“). Co mě ve filmu zarazilo, byl moment, jak prezident veřejně hledal dobrovolníky pro zásah v elektrárně. A chvíli to vypadalo, že je nenajde…??? Neznám asijskou mentalitu, ale čekal jsem, že Korejci budou o dost víc „kamikaze“. :think: Ale je to film. Drsné bylo, že ekonomické zájmy se tady upřednostňovaly do poslední chvíle (mořskou vodu nechladit, elektrárnu budeme za měsíc kolaudovat – a přitom hrozil výbuch reaktoru). Reálné bylo, že Fukušima v roce 2011 na tom byla dost podobně (minimální informovanost veřejnosti, poškození reaktoru a jímky na vodu apod.).
...KONEC SPOILERŮ

Ty že neznáš anime? Ty zapíránku. ;-) Nenápadně jsem prolustroval tvůj profil na Aki a kdo že to v roce 2013 viděl Tokijské kmotry, Herečku tisíciletí, Naušiku z Větrného údolí a Papriku… hm? :D

PS: Ta „Candy Candy“, u které jsi zastavila překládání, má 150 dílů – kolik dílů ti zbývá? 1-2-3? Nechystáš se to dodělat? :think:
#10 Ainny 2017-12-27 19:54
Cituji Tyckin:
No katastrofický film se může jevit pro Vánoce jako špatná volba, ale všechny ty novější pohádky co jsem viděl byly mnohem větší katastrofa :D

:D :D :D Správný úhel pohledu. Tu jsem naštěstí neviděla ani jednu. ;-)
#9 Tyckin 2017-12-27 19:48
No katastrofický film se může jevit pro Vánoce jako špatná volba, ale všechny ty novější pohádky co jsem viděl byly mnohem větší katastrofa :D
#8 Ainny 2017-12-24 17:44
Cituji Dodeskaden:
Ahoj Ainny, Veselé a pohodové Vánoční svátky i tobě a tvým nejbližším.

Děkuji za dárek a jeden Korejský Ježuch pro tebe taky něco má. Prý mu neodepisuješ na maily, tak to posílá po mě (viz obrázek). :D ;-)

PS: jsem tu prvně, ale, kde tu máte sekci anime? :think:

I tobě krásné a veselé. Pandořinu skříňku neotvírej, ať je nějak nezkazíš! ;-)

Sakra. On mi padal do SPAMu, hned se mu musím omluvit. ;-)

Anime? Co to je?

Je tu jenom Candy. A ještě ji mám pozastavenou. Asi bych to měla napravit, když tu mám tak vzácného hosta. :oops:
#7 Dodeskaden 2017-12-24 15:00
Ahoj Ainny, Veselé a pohodové Vánoční svátky i tobě a tvým nejbližším.

Děkuji za dárek a jeden Korejský Ježuch pro tebe taky něco má. Prý mu neodepisuješ na maily, tak to posílá po mě (viz obrázek). :D ;-)PS: jsem tu prvně, ale, kde tu máte sekci anime? :think:
#6 Ainny 2017-12-24 11:26
Všem moc děkuju za reakce i za přání. Jsem moc ráda, že mě nikdo nehubuje kvůli výběru a doufám, že se vám film bude líbit aspoň tak jako mně.

Šťastné a veselé! O-)

#5 Carnivora 2017-12-24 11:11
Jééé, dáreček. :D Děkuji Ainny, miluju katastrofické filmy a už sem dlouho žádný neviděla, tak to hned napravím. :lol:
Přeji ti krásné svátky, odpočiň si a naber novou sílu.
#4 Miike 2017-12-24 10:21
Ahoj,

díky moc za dárek, až bude chvilka hned se na něj vrhnu. Užij si krásný a pohodový štědrý den a klidné svátky ;-)
#3 Ksinbad 2017-12-24 09:50
Děkuji za vánoční dárek, na který se určitě rád po vánocích podívám. Na vánoce mám pravidlo, že se dívám jen na pohádky, komedie a romantické filmy či seriály. Mezi svátky si na něj ovšem určitě udělám čas. 8) Přeji veselé vánoce.

Rozcestník (Fórum)

Kontakt

Kde ještě mě můžete najít:
MDL

Rozcestník (fórum)
Akihabara
Databáze knih
ČSFD
-----
© Ainny 2011 - 2019
-----
Promítačku a pozadí vytvořila:


Statistika

DnesDnes177
VčeraVčera358
Tento týdenTento týden1641
Tento měsícTento měsíc8121
CelkemCelkem289144

Nenahrávejte prosím titulky z těchto stránek bez mého vědomí na jiné weby a nedělejte z nich hardsuby.
Vždycky je možné buď uveřejnit odkaz sem nebo se domluvit. Děkuji za pochopení.